Friedkin finalizuje przejęcie Romy

Serie A
Serie A

Dzisiaj ma zostać sfinalizowana transakcja związana z przejęciem AS Romy przez Dana Friedkina. Amerykański biznesmen rozpocznie nową erę w klubie z Wiecznego Miasta, przejmując go od Jamesa Pallotty. Suma transakcji ma wynieść 591 milionów euro.

Czytaj dalej…

Teksański miliarder w osobie Friedkina sfinalizuje papierkową robotę kontraktem wartym 591 mln euro, w tym jest koszt pokrycia długu klubu. Oczekuje się, że Friedkin zostanie nowym prezesem klubu, a jego syn Ryan zasiądzie w zarządzie i podejmie bardziej praktyczne podejście, przeprowadzając się do Włoch.

Pallotta był częścią amerykańskiej grupy, która przejęła stołeczny klub w kwietniu 2011 roku. 62-latek następnie został prezydentem Giallorossich w sierpniu 2012 roku, a w 2014 roku przejął pełną kontrolę nad przedstawicielem Serie A.

Roma przechodzi z rąk jednego Amerykanina do drugiego

Umowa przedwstępna dotycząca sprzedaży klubu do The Friedkin Group została podpisana 6 sierpnia, a ostateczna dokumentacja została zakończona w Londynie.

Fani Giallorossich mają nadzieję, że przejęcie klubu przez nowego właściciela będzie oznaczało koniec wyprzedaży ich wielkich gwiazd w celu pokrycia długów, podczas gdy projekt Stadio della Roma nadal stoi pod znakiem zapytania.

– Jestem gotów udzielić rady, aby Friedkin mógł uczyć się na moich błędach i ich nie powtarzać – powiedział Pallotta w rozmowie z Corriere dello Sport.

– Zawsze chciałem tego, co najlepsze dla klubu. Chcę, aby Roma odniosła sukces w przyszłości, bez względu na to, kto jest właścicielem – uzupełnił amerykański miliarder.

Komentarze