Cuadrado kluczem do sukcesu Juve w derbach. “To mistrz”

Juan Cuadrado
Juan Cuadrado fot. PressFocus

Juventus FC wygrał w sobotni wieczór na swoim stadionie z Torino FC w derbach stolicy Piemontu. Mistrzowie Włoch przez ponad godzinę mieli kłopoty z pokonaniem przeciwnika. Ostatecznie jednak postawili na swoim, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatnich fragmentach rywalizacji.

Czytaj dalej…

Juventus FC wygrał w sobotnim starciu w głównym stopniu dzięki świetnej postawie Juana Cuadrado. Przed dużą część boiskowej rywalizacji Stara Dama nie potrafiła sforsować defensywy rywali.

Gdy wydawało się, że team z Piemontu opuści plac gry na tarczy, to sprawy w swoje nogi wziął Kolumbijczyk. Najpierw skierował piłkę do siatki po mocnym uderzeniu sprzed pola karnego, ale po weryfikacji VAR jego trafienie zostało anulowane. W kolejnych fragmentach spotkania Cuadrado wyróżnił się z kolei kluczowymi podaniami, po których bramki zdobywali Weston McKennie i Leonardo Bonucci. Po ostatnim gwizdku sędziego komentarz na temat meczu wyraził szkoleniowiec Starej Damy.

– Każde spotkanie jest trudne, gdy trzeba odrabiać straty. W takich okolicznościach trudno kontrolować boiskowe wydarzenia. Byliśmy zbyt statyczni w swojej grze. Mieliśmy kłopoty ze znalezieniem wolnej przestrzeni, bo nasi rywale grali z pięcioma zawodnikami w obronie – mówił Andrea Pirlo przed kamerą Sky Sport Italia.

– Po przerwie przypomnieliśmy sobie jednak, że w DNA naszego klubu jest gra z sercem. Tym samym, gdy byliśmy w stanie sprawić, aby Torino nie opuszczało swojej połowy, było nam o wiele łatwiej – uzupełnił Włoch

– Gdy rywal jest dobrze zorganizowany, trzeba tak konstruować swoje akcje, aby tworzyć wolne przestrzenie na boisku i je rozciągać. W pierwszej połowie brakowało tego w nasze grze, ale po zmianie stron uległo to zmianie – przekonywał opiekun Bianconerich.

Świetne zawody w szeregach Starej Damy rozegrał Juan Cuadrado. Nie dziwi zatem, że zebrał sporo pochlebnych opinii na swój temat po zakończeniu spotkania. – Cuadrado jest mistrzem, gra na najwyższym poziomie od 10 lat, więc jest przyzwyczajony do tego typu spotkań – stwierdził Andrea Pirlo.

Juventus po rozegraniu 10 meczów ligowych plasuje się na trzeciej pozycji z dorobkiem 20 punktów na koncie.

Komentarze