Milik bohaterem Juve, Stara Dama kontynuuje świetną passę

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Juventus pokonał Cremonese (1:0) w meczu 16. kolejki Serie A. Gola na wagę wygranej Starej Damy strzelił Arkadiusz Milik.

• Juventus wygrał siódme spotkanie z rzędu
  • Arkadiusz Milik strzelił piątego gola w sezonie
  • Turyńczycy mogą pochwalić się bilansem 34 punktów

Milik na kłopoty Juve

Juventus przystępował do batalii na Stadio Giovanni Zini, chcąc odnieść dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Cremonese miało jednak zamiar wykorzystać atut własnego boisko i sprawić niespodziankę.

W pierwszej połowie spotkania dwa celne strzały oddali goście, a jeden ekipy Massimiliano Alviniego. Żadnej z ekip ostatecznie nie udało się zmienić wyniku. Tym samym po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji miał miejsce rezultat 0:0.

Juve z dalekiej podróży wróciło w 15. minucie, gdy tylko dzięki Bremerowi ekipa z Turynu nie straciła bramki. Sytuacja była jeszcze sprawdzana przez VAR, po czym okazało się, że i tak była pozycja spalona jednego z graczy gospodarzy. Tym samym fani Bianconerich mogli odetchnąć z ulgą.

W drugiej połowie wciąż byliśmy świadkami bardzo wyrównanego spotkania. Cremonese w 69. minucie mogło nawet objąć prowadzenie. Wojciech Szczęsny miał jednak szczęście, bo piłka po uderzeniu Cyriela Dessera trafiła w słupek.

W doliczonym czasie gry ostatnią okazję do zdobycia bramki wykorzystał Arkadiusz Milik, popisując się celnym uderzeniu z rzutu wolnego i Stara Dama zainkasowała pełną pulę. Turyńczycy udanie zaliczyli zatem 2023 roku, mogąc pochwalić się już siedmioma z rzędu ligowymi zwycięstwami.