Conte: Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

W trzecim sobotnim meczu w ramach 19. kolejki Serie A zawodnicy Interu Mediolan zremisowali 1:1 z Atalantą BC. Tymczasem po zakończeniu spotkania szkoleniowiec temu z miasta mody przekonywał, że jego drużyna zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby sięgnąć po pełną pulę.

Czytaj dalej…

– Musieliśmy zagrać w tym meczu bez czterech ważnych piłkarzy, co było dla nas dużą stratą – mówił Antonio Conte w rozmowie z DAZN.

– Atalanta przeciwstawiła się nam niezwykłą fizycznością, agresją i intensywnością. Nie możemy też zapominać o tym, że ta ekipa na koniec poprzedniego sezonu ligi włoskiej była wyżej od Interu, co nie było dziełem przypadku – zaznaczył były selekcjoner reprezentacji Włoch.

– Atalanta to bardzo mocna drużyna. Zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, aby wygrać. Musieliśmy jednak zagrać dzisiaj bez Nicolo Barelli, czy Matiasa Vecino, Staramy się przywrócić do gry Alexisa Sancheza – powiedział Conte.

– Daliśmy z siebie wszystko, ale nikt nie może ignorować tego, że zagraliśmy osłabieni. Atalanta jest dowodzona od czterech lat przez tego samego trenera, więc widać tego efekty. W każdym razie ja cieszę się, że udało nam się zagrać 70 minut w naprawdę dobrym tempie – uzupełnił opiekun Nerazzurrich.

Komentarze