Conte z setną wygraną w Serie A, gol Milika

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan przerwał w poniedziałkowy wieczór niekorzystną passę meczów na stadionie św. Pawła, gdzie nie potrafił wygrać w Serie A od 1997 roku. W spotkaniu 18. kolejki włoskiej ekstraklasy mediolańczycy wygrali 3:1 z SSC Napoli,

Goście przystępowali do swojej potyczki z celem odzyskania pozycji lidera po tym, jak trzy punkty zainkasowali zawodnicy Juventus FC. Azzurri nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry, wierząc w to, że udam im się wygrać drugi z rzędu mecz pod batuta Gennaro Gattuso.

Lukaku posłańcem śmierci, Belg z doppiettą

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji podopieczni Antonio Conte zdominowali swojego rywala, dokumentując to dwoma trafieniami. Na prowadzenie Inter wyprowadził Romelu Lukaku, który w 14. minucie mocnym strzałem z lewej nogi pokonał Alexa Mereta. Ten sam zawodnik w 33. minucie podwyższył prowadzenie Nerazzurrich.

Sześć minut przed końcem pierwszej połowy kontaktowe trafienie dla Napoli zaliczył Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski w ósmym meczu w wyjściowym składzie zaliczył jednocześnie swoje siódme trafienie. Do przerwy na Stadio San Paolo miał zatem miejsce wynik 2:1 dla mediolańczyków.

Nerazzurri znów liderem

W drugiej części rywalizacji z marzeń o korzystnym wyniku odarł gospodarzy Lautaro Martinez Martinez. Argentyńczyk wykorzystał fatalny błąd Kostasa Manolas, więc Inter wygrał ostatecznie swoje spotkanie 3:1, odnosząc swoje 14. zwycięstwo w sezonie.

Odnotujmy, że w poniedziałkowy wieczór swoje setne zwycięstwo w Serie A jako trener zaliczył Conte. Łącznie były selekcjoner reprezentacji Włoch w tej roli zaliczył 145. meczów. W kolejnej serii gier mediolańczycy zagrają z Atalantą BC, a Azzurri zmierzą się z SS Lazio.

SSC Napoli – Inter Mediolan 1:3 (1:2)

0:1 Lukaku 14′
0:2 Lukaku 33′