Conte: Terminarz Interu jest szalony

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek Inter Mediolan zajmuje drugie miejsce w tabeli Serie A i jest już pewny występów w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. W niedzielę prowadzona przez Antonio Conte drużyna zremisowała 2:2 z Romą.

Czytaj dalej…

Trener Interu uważa, że jego drużyna gra w tym sezonie na miarę możliwości. – Mówimy o zespole, który moim zdaniem dokonał kilku bardzo dobrych rzeczy. Oprócz drugiego miejsca, można również spojrzeć na strzelone i stracone bramki. Jesteśmy również pewni gry w Lidze Mistrzów na cztery kolejki przed końcem sezonu i mamy 14 punktów przewagi nad piątym miejscem – powiedział Conte, cytowany przez Sky Sport Italia.

– Nie zapominajmy, że Inter rozpoczął sezon z takimi samymi celami jak Roma i Napoli. Serie A stało się naprawdę konkurencyjne i wszyscy przygotowują się na świetny sezon. Do Ligi Mistrzów wchodzą jednak tylko cztery drużyny – kontynuował szkoleniowiec Nerazzurrich.

Conte krytykuje terminarz

Szkoleniowiec Interu Antonio Conte nie kryje jednak niezadowolenia z terminarza jego zespołu po przerwie spowodowanej koronawirusem.

– Chcę, aby ludzie spojrzeli na terminarz meczów Interu, ponieważ jest on szalony i stworzony po to, aby sprawiać nam problemy. Zawsze gramy późno w nocy, a drużyny, z którymi się mierzymy, zawsze mają dodatkowy dzień odpoczynku w porównaniu z nami. Takie są fakty – mówił Conte.

– To anomalia. Najwyraźniej Inter nie był obecny przy sporządzaniu terminarza, ponieważ jest on szalony. Niektóre drużyny mają pięć dni odpoczynku. My gramy późno w nocy na wyjeździe i w zasadzie do domu wracamy o 4 rano. Każdy musi iść na kompromis, ale to Inter zawsze jest na tym stratny. Zawsze. To zabawne. Jeśli ktoś musi dostać klapsa, to zawsze jest to Inter – kontynuował szkoleniowiec.

– Mówiąc to, nie chcę wzbudzać kontrowersji i szukać wymówek. Nasi chłopcy grają co trzy dni, grają do późna w nocy i wracają do domu o 4 rano, a mimo to zajmują drugie miejsce i mają pięć punktów straty do Juventusu – dodał Conte.

Komentarze