Conte: Musimy patrzeć na Juventus

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte przyznaje, że Inter Mediolan musi spoglądać w kierunku Juventusu, który w ostatnich latach zdominował rywalizację we włoskiej Serie A. Nerazzurri zapewnili sobie już występy w Lidze Mistrzów, ale nie zamierzają na tym poprzestawać i w przyszłym sezonie chcą rzucić wyzwanie Starej Damie.

Czytaj dalej…

– Uważam, że zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów jest ważne dla takiego zespołu i klubu jak Inter. Od początku sezonu byliśmy w pierwszej czwórce w tabeli. To jest właśnie miejsce, w którym musi być taki klub jak Inter. Osiągnęliśmy nasz cel na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu – powiedział Conte w wywiadzie udzielonym oficjalnej telewizji klubowej, cytowany przez portal Football Italia.

– Chcieliśmy być bardziej konsekwentni. Chcieliśmy mieć bardziej bezstresowy finisz w porównaniu z poprzednimi sezonami. Uważam, że osiągnęliśmy ten cel – dodał szkoleniowiec Nerazzurrich.

Silniejsza Serie A

Trener Interu Mediolan nie ma wątpliwości, że Serie A jest coraz silniejsza. – Liga z pewnością stała się bardziej konkurencyjna, jeśli spojrzymy na liczbę pozostałych drużyn, które poprawiły się pod względem jakości – mówił Conte.

– Liga staje się coraz trudniejsza, więc musimy zawsze starać się poprawiać stawiając sobie za cel Ligę Mistrzów, a od następnego sezonu również zdobycie Scudetto – dodał trener Interu Mediolan.

Juventus przykładem do naśladowania

Nie ma wątpliwości, że celem wielu włoskich klubów jest zdetronizowanie Juventusu, który w obecnym sezonie zmierza po kolejny mistrzowski tytuł.

– Dobrze jest obserwować Juventus, który od dziewięciu lat dominuje we Włoszech. Wciąż są najlepsi. Musimy patrzeć na najlepszych, jeśli chcemy się rozwijać. Nie mamy co do tego wątpliwości – dodał Conte.

Komentarze