Conte: Musimy być przygotowani na wszystko

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Abaca / Hepta / SPORTPICTURES

Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte skupia się na czwartkowym meczu z Hellas Werona i nie chce już wracać do ostatniego przegranego 1:2 spotkania z Bolonią.

Czytaj dalej…

– Zostawmy porażkę z Bolonią za sobą i przygotujmy się do meczu przeciwko Hellas Werona. W takich przypadkach lepiej jest, gdy następny mecz jest szybko – powiedział szkoleniowiec Interu Mediolan. – Na pewno jest trochę goryczy i rozczarowania, ale w tym samym czasie trzeba skupić się na następnym meczu, w tym przypadku ważnym spotkaniu z bardzo dobrą drużyną jaką jest Hellas Werona.

– Przygotowujemy się tak jak zawsze, analizując przeciwnika. Patrzymy na rzeczy pozytywne i mniej pozytywne, na co musimy zwracać uwagę. Ważne jest, aby wszyscy zawodnicy wiedzieli, jakiego rodzaju mecz będziemy grać – kontynuował Conte.

Inter osłabiony w Weronie

Antonio Conte będzie w czwartek zmuszony do dokonania kilku zmian w składzie. – Wrócił Skriniar, ale odpadli D’Ambrosio i Bastoni. Są również kontuzje. To ten sam problem, z którymi zmagają się wszystkie drużyny, grając w tych wysokich temperaturach w napiętym terminarzu – mówił Conte.

– Kontuzje to cena, którą płacimy. Czasami decydujesz się nie ryzykować, bo boisz się stracić zawodnika na wiele spotkań. Mogę jednak powiedzieć, że całkowicie ufam wszystkim moim piłkarzom. Dlatego mam możliwość dać im wszystkich szansę, wiedząc, że otrzymam od nich odpowiednią postawę, pragnienie i determinację – mówił szkoleniowiec Nerazzurrich.

Conte: To bardzo ciekawy zespół

Najbliższy rywal Interu zajmuje ósme miejsce w tabeli, mając sześć punktów straty do zajmowanych przez Romę i Napoli miejsc premiowanych występami w europejskich pucharach. – Mają świetny sezon, to jedna z niespodzianek tych rozgrywek. Mają dobrego i dobrze przygotowanego trenera, mają dobrych i bardzo ciekawych zawodników oraz grają w ustawieniu, w którym wykorzystują swoją siłę fizyczną – mówił trener Interu Mediolan.

– Powinniśmy być przygotowani i dobrze reagować na każdy cios, pod każdym względem: technicznym, taktycznym i fizycznym – dodał Conte.

Komentarze