Conte: Możemy osiągnąć coś niezwykłego

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan pokonał w niedzielnym starciu 2:1 UC Sampdorię. Tymczasem po zakończeniu meczu szkoleniowiec Nerazzurrich przyznał, że jego zespół cały czas bierze udział w grze o scudetto.

Czytaj dalej…

Ekipa z miasta mody tak, jak przed koronapauzą, tak i w boju z teamem z Ligurii zaprezentowała dwa oblicza w spotkaniu. To lepsze w pierwszej połowie i nieco gorsze po zmianie stron. Duży wkład w wiktorię mediolańczyków miał duet Lu-La, który miedzy sobą podzielił się łupem bramkowym.

– Tego wieczoru nie mieliśmy wyboru i musieliśmy wygrać, aby zmniejszyć dystans do sześciu punktów do lidera – mówił Antonio Conte na konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– Rozbudzamy nadzieję, że możemy osiągnąć coś niezwykłego. To prawda, że ​​mogliśmy szybciej zamknąć mecz, wykorzystując swoje szanse. Zamiast tego sami straciliśmy bramkę, co sprawiło, że czuliśmy pewnego rodzaju niepokój – dodał były selekcjoner reprezentacji Woch.

– Zaznaczam, że to nie jest kwestia przygotowania fizycznego. W każdym razie czasem jest tak, że powinniśmy wygrać mecz, a jest inaczej. Tak było między innymi w półfinale Coppa Italia. Wystarczy jeden zły ruch, nieszczęśliwy rykoszet i cały wysiłek może zostać zmarnowany – powiedział Conte.

– Mam nadzieję, że takie starcia uzmysłowią nam, że w momencie, jeśli jest taka szansa, to musimy szybciej dobić przeciwnika, wykorzystując swoje okazje – skwitował trener Interu.

Komentarze