Conte: Genoa walczy o przetrwanie

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

W sobotę piłkarze Interu Mediolan rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem zagrają z broniącą się o utrzymanie Genoą. Szkoleniowiec Nerazzurrich Antonio Conte zapowiada walkę o zwycięstwo, ale zwraca również uwagę na coraz większe zmęczenie zespołu spowodowane napiętym terminarzem.

Czytaj dalej…

– Poza przeciwnikiem, musimy patrzeć na własną drużynę i zakończyć nasz sezon w najlepszy możliwy sposób. Przeanalizowaliśmy szybko Genoę i mamy wielki szacunek do przeciwnika – powiedział Conte w wywiadzie udzielonym oficjalnej telewizji klubowej.

– Nicola jest bardzo dobrym trenerem, który bardzo dobrze radzi sobie w tym środowisku. Ma dobre pomysły i przede wszystkim chęci. Walczą o przetrwanie, więc będzie ciężko – kontynuował szkoleniowiec Nerazzurrich.

Conte zapowiada zmiany w składzie

Antonio Conte przyznaje, że w wyjściowej jedenastce należy spodziewać się z kolejnych zmian. – Będziemy starali się dokonać niezbędnych rotacji i zarządzać naszym poziomem energii. Naszą ambicją jest jednak zdobycie trzech punktów – powiedział trener Interu.

– Jeśli są zawieszenia i kontuzje, to jesteś zmuszony do dokonania zmian. Jednocześnie, w tym okresie, konieczne jest rotowanie i ocenianie sił. Tempo spadło nawet podczas treningów. To dotyczy wszystkich zespołów – mówił Conte.

– W każdym razie, staramy się przygotować do gry pod względem taktycznym, w jak najkrótszym czasie i przy jak najmniejszym wysiłku – dodał.

Komentarze