Conte: Atakujcie mnie, a nie drużynę

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Interu Mediolan Antonio Conte był bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny, która w środowy wieczór efektownie 6:0 pokonała Brescię Calcio. Zaapelował również do mediów oraz krytyków jego drużyny, aby za słabe występy krytykowali jego, a nie klub i drużynę.

Czytaj dalej…

– To był dobry zwycięski występ. Podobała mi się też postawa drużyny, która nigdy nie przestawała atakować, cały czas nasza stopa była na pedale gazu – powiedział Conte.

– Zdobyliśmy sześć bramek i nie straciliśmy żadnej, więc powinien to być powód do satysfakcji. Zawsze są pozytywy oglądając Inter, ale niektórzy chcą widzieć szklankę tylko do połowy pustą, a nie do połowy pełną. Chcą kreować problemy, ale nie mam nic przeciwko temu. Niech atakują mnie, a nie klub czy zawodników – kontynuował.

Conte: Wprowadzamy w życie nasze pomysły

– Ciężko pracujemy, lockdown wykorzystaliśmy, aby spróbować czegoś nowego na poziomie taktycznym. W ostatnim czasie podoba mi się postawa drużyny, ponieważ widziałem pomysły i sytuacje, które ćwiczymy. Rezultat nie zawsze jest zgodny z tym co prezentujemy, ale nie oznacza to, że wszystko jest negatywne – mówił szkoleniowiec Interu Mediolan.

– Jest to drużyna, której nie można zarzucić braku serca do gry czy poświęcenia. Musi być jednak bardziej skoncentrowana, popełniać mniej błędów i być mniej naiwna, ponieważ czasami takie sytuacje sprawiają, że tracimy punkty, co z kolei może być druzgocące dla psychiki – dodał.

Komentarze