Calhanoglu wywalczył nowy kontrakt?

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że sezon 2019/20 jest ostatnim sezonem Hakana Calhanoglu w zespole Milanu. Sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie i 26-letni reprezentant Turcji prawdopodobnie już wkrótce zwiąże swoją przyszłość z klubem z San Siro.

Czytaj dalej…

Obecna umowa Calhanoglu z Milanem obowiązuje do czerwca 2021 roku. W ostatnich miesiącach zawodnik był nieustannie łączony z opuszczeniem zespołu, a w mediach pojawiały się nazwiska kolejnych klubów zainteresowanych jego sprowadzeniem. Wiele jednak wskazuje na to, że do transferu w najbliższym czasie nie dojdzie.

Świetna forma Calhanoglu

47-krotny reprezentant Turcji od momentu wznowienia rozgrywek prezentuje bardzo wysoką formę. W dziesięciu ostatnich ligowych spotkaniach zdobył dla Rossonerich pięć bramek i zanotował aż siedem asyst. W efekcie był jednym z kluczowych zawodników świetnie spisującego się zespołu Stefano Pioliego.

Jak informuje Il Giornale, Calhanoglu przekonał władze Milanu, które są gotowe zaoferować mu nowy czteroletni kontrakt. Nowa umowa gwarantowałaby zawodnikowi zarobki w wysokości 3-3,5 miliona euro rocznie.

26-latek do Milanu trafił trzy lata temu z niemieckiego Bayeru Leverkusen. Wówczas Rossoneri zdecydowali się wyłożyć za niego ponad 23 miliony euro. Od tamtej pory rozegrał we włoskim zespole 127 spotkań, zdobywając 22 bramki.

Komentarze