Calhanoglu podpisze nowy kontrakt

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Hakan Calhanoglu powinien w najbliższych dniach podpisać nowy kontrakt z AC Milan. Jak informuje Tuttosport, warunki nowej umowy, która ma obowiązywać przez najbliższe cztery lata, zostały już ustalone. Do finalizacji pozostały ostatnie formalności.

Czytaj dalej…

Nowy kontrakt 26-letniego reprezentanta Turcji obowiązywał będzie do 30 czerwca 2024 roku i zagwarantuje zawodnikowi wynagrodzenie w wysokości około 3 milionów euro rocznie.

Calhanoglu przekonał Milan

Obecna umowa piłkarza, który jeszcze kilka miesięcy temu był mocno łączony z opuszczeniem zespołu Rossonerich, obowiązuje tylko do czerwca 2021 roku. Pomocnik przekonał jednak przedstawicieli Milanu do zatrzymania go na dłużej w zespole bardzo dobrymi występami w drugiej połowie ostatniego sezonu.

W poprzednim sezonie Calhanoglu rozegrał na boiskach Serie A 35 spotkań, zdobywając dziewięć bramek i dokładając do tego dziewięć asyst. Bez wątpienia jest jednym z kluczowych elementów drużyny prowadzonej przez Stefano Pioliego.

Turecki pomocnik w zespole z San Siro występuje od lipca 2017 roku, kiedy dołączył do niego za ponad 23 miliony euro z Bayeru Leverkusen. Od tamtej pory rozegrał w drużynie Rossonerich 130 meczów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 24 bramki i dokładając do tego 37 asyst.

Przed przenosinami do Włoch, obok wspomnianego Bayeru Leverkusen, bronił również barw Hamburgera SV i Karlsruher SC.

Komentarze