Calhanoglu: Pioli jest dla nas bardzo ważny

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Mircea Rosca/www.SportPictures.ro

Hakan Calhanoglu nie kryje zadowolenia z decyzji Milanu o podpisaniu nowego kontraktu z trenerem Stefano Piolim. Rossoneri w ostatnim czasie prezentowali wysoką formę pod wodzą byłego szkoleniowca Interu Mediolan i Fiorentiny.

Czytaj dalej…

– On jest bardzo ważnym trenerem dla mnie i moich kolegów z drużyny. On chce również słuchać nas, nawet na boisku – powiedział Calhanoglu, cytowany przez Football Italia. – Kiedy analizujemy wideo, chce wiedzieć, co myślimy.

– Wykonał świetną robotę w trudnym okresie, dobrze nas wytrenował. Wszyscy dobrze pracowaliśmy z jego sztabem, a teraz jesteśmy zespołem – kontynuował reprezentant Turcji.

– Jesteśmy teraz prawdziwym Milanem. Zawsze chcemy wygrywać, mamy świetną mentalność, dużo pasji, także dzięki Zlatanowi, który nam pomaga. Jest dla nas ważnym zawodnikiem. To jeszcze jednak nie koniec. Czekamy na następny sezon! – dodał Calhanoglu.

Nowy kontrakt Pioliego

W ubiegłym tygodniu AC Milan poinformował o przedłużeniu do 2022 roku kontraktu z trenerem Stefano Piolim, jednocześnie rezygnując z zatrudnienia Niemca Ralfa Rangnicka. Calhanoglu nie kryje z tego powodu zadowolenia.

– Byłem bardzo szczęśliwy. To był dla niego trudny okres. Wszyscy pisali o Rangnicku, ale on przez cały ten czas był bardzo profesjonalny. Ciężko pracuje, aby nam pomóc, aby drużyna zaszła jak najwyżej. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z nim – dodał zawodnik.

Calhanoglu ważnym zawodnikiem Milanu

Reprezentant Turcji w ostatnim czasie prezentował wysoką formę. W dziesięciu ostatnich spotkaniach w Serie A zdobył dla Milanu pięć bramek. Do tego dołożył siedem asyst. Wiele wskazuje na to, że wysoką formę zapracował sobie na nowy kontrakt.

Obecna umowa Calhanoglu wygasa latem przyszłego roku, ale według informacji Il Giornale, już wkrótce otrzyma propozycję podpisania nowego czteroletniego kontraktu, dzięki któremu będzie zarabiał 3-3,5 miliona euro rocznie.

Komentarze