Buffon: Muszę monitorować swoją sytuację

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. Grzegorz Wajda

Bramkarz Juventusu Gianluigi Buffon, który w sobotę rozegrał swoje 648. spotkanie w Serie A i został pod tym względem rekordzistą, przyznał, że planuje kontynuowanie występów do 43. roku życia.

Czytaj dalej…

– Musiałem długo czekać na ten rekord, ale to nie był problem. W tej chwili rozgrywamy wiele spotkań. To delikatny czas w sezonie, a presją, którą czułem, była tylko związana z meczem. Teraz jestem bardzo szczęśliwy, ale wcześniej nie myślałem o rekordzie – powiedział Buffon.

– Pobicie rekordu Del Piero pod względem ilości występów w Juventusie nie jest jednym z moich celów. Nie myślę o tym, bo już dwa lata temu praktycznie przeszedłem na emeryturę. Potem pojawiło się PSG, następnie okazja do powrotu. Zdaję sobie sprawę, że jeśli mam odpowiednią motywację, mogę bez problemów grać w niektórych spotkaniach, jednocześnie dając doskonałe odpowiedzi na boisku – dodał bramkarz Juventusu.

– Będę tutaj do 43. roku życia, ale od 40. roku życia biorą wszystko z miesiąca na miesiąc. Muszę monitorować sytuację i zawszę być gotowym na wycofanie, jeżeli zabraknie mi głównego elementu, czyli umiejętności gry na wysokim poziomie. Kiedy poczuję, że osiągnąłem ten punkt, odejdę. Tak długo, jak jestem zmotywowany i pozostaję w dobrej formie, kontynuowanie gry jest dobre, ponieważ nie ma nic, co czyni mnie szczęśliwym od rozgrywania spotkań – powiedział Buffon.

Komentarze