Bonucci: To najpiękniejszy tytuł

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci fot. Grzegorz Wajda

Obrońca Juventusu Leonardo Bonucci przyznał, że zdobycie w tym sezonie tytułu było zdecydowanie najtrudniejsze w ostatnich latach. Piłkarz dodał także, że początkowo zespół miał trudności z dostosowaniem się do filozofii trenera Maurizio Sarriego.

Czytaj dalej…

– To jest najpiękniejszy tytuł, bo był najtrudniejszy do zdobycia – powiedział po zakończeniu niedzielnego meczu z Sampdorią Genua, obrońca Juventusu, Leonardo Bonucci.

– Zaczęliśmy nową erę, nową filozofię, napotkaliśmy wiele trudności, ale nadal dawaliśmy z siebie wszystko, nawet gdy zaliczaliśmy wiele wpadek – kontynuował doświadczony piłkarz Starej Damy.

Skomplikowany sezon

Rywalizacja w sezonie 2019/20, ze względu na pandemię koronawirusa, trwała przez 11 miesięcy. – Było to skomplikowane również poza boiskiem. Świat zmienił się w ciągu trzech miesięcy. Musieliśmy sobie z tym poradzić, ale to się nam udało. Chcieliśmy tego, chociaż cierpieliśmy – mówił Bonucci.

– Brakuje mi słów. Daliśmy z siebie wszystko. Chcieliśmy to zrobić dla siebie, dla klubu, dla kibiców, którzy dopingowali nas z domu. Chcieliśmy świętować z tymi, którzy nie mogli być tutaj z nami. Kiedy nosisz tę koszulkę, nie możesz rezygnować. To był intensywny rok – mówił obrońca.

– Czasami mieliśmy problemy z interpretacją filozofii trenera, ale pozostaliśmy zespołem. Pracowaliśmy jak prawdziwi faceci, nawet bardziej niż świetni piłkarze. Teraz postaramy się odpocząć przez najbliższe 10 dni i przygotować się do kolejnego wyzwania – dodał.

Komentarze