Paolo Maldini
Paolo Maldini fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Boban i Maldini odejdą z Milanu?

Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu sezonu z AC Milanem rozstaną się Zvonimir Boban i Paolo Maldini, czytamy na łamach La Gazzetta dello Sport. Chorwat ostatnio pozwolił sobie na kilka krytycznych słów w kierunku Elliott Management. Przypomnijmy, że ten znany fundusz inwestycyjny jest właścicielem Rossonerich.

Czytaj dalej…

Tajemnicą Poliszynela jest to, że właściciele Milanu chcą, aby Ralf Rangnick, który jest obecnie szefem sportu i rozwoju w korporacji napojów energetycznych Red Bull, zastąpił Stefano Pioliego na stanowisku trenera.

Wygląda na to, że przedstawiciele Elliott Management nie skonsultowali się w powyższej kwestii z Bobanem, Maldinim i Rickym Massarą. La Gazzetta dello Sport twierdzi, że relacje między Bobanem a dyrektorem generalnym klubu Ivanem Gazidisem są tak złe, że Chorwat najpewniej latem nie będzie już pracował w Milanie.

Gazeta z siedzibą w Mediolanie sugeruje też, że z Bobanem klub może pożegnać się też Maldini, który nie czuje zaufania ze strony właścicieli klubu.

Elliott Management przejęło Milan od Li Yonghong’a latem 2018 roku, po tym, jak chiński biznesmen nie spłacił w terminie części pożyczki w wysokości 300 milionów euro od amerykańskiej firmy.

Komentarze