Batistuta dołączy do Prandellego w Fiorentinie?

Cesare Prandelli
Cesare Prandelli fot. PressFocus

Cesare Prandeli może nie być jedyną osobą, która wróci do ACF Fiorentiny. Nowy szkoleniowiec ekipy z Toskanii w trakcie konferencji prasowej, w której Włoch został przedstawiony jako nowy opiekun Violi, odniósł się do tematu ewentualnego powrotu Gabriela Batistuty do Fiorentiny.

Czytaj dalej…

Cesare Prandelli z przedstawicielem Serie A związał się umową do końca sezonu. Niewkluczone, że przed kampanią 2021/2022 jego miejsce zajmie jeszcze bardziej znany trener, gdyż we Włoszech nie milkną głosy, że Prandelli to opcja tymczasowa, a głównym celem władz klubu jest ktoś z dwójki Maurizio Sarri-Luciano Spalletti.

W każdym razie następca Giuseppe Iachiniego kompletuje swój sztab szkoleniowy, który ma funkcjonować przynajmniej do końca obecnego sezonu. Co będzie późnej, jest uzależnione od tego, jakie drużyna będzie notowała wyniki. Niewykluczone w każdym razie jest to, że do zespołu włoskiego trenera dołączy znany Argentyńczyk.

– Będę na pewno rozmawiał z Batustutą. Może być wartością dodaną. Były napastnik taki jako on jako trener, mógłby być ciekawą opcją dla naszych piłkarzy, którzy mogliby się wiele nauczyć na bazie doświadczenia “Gabiego” – mówił Prandelli cytowany przez Football Italia.

Włoski trener nie ukrywał swojego dużego przywiązania do Fiorentiny. Przypomnijmy, że Prandelli był trenerem Violi w latach 2005-2010, prowadząc zespół z Toskanii w 240 spotkaniach.

– Miłość, którą czuję do tego klubu, jest bardzo głęboka, nie stawiałem żadnych warunków, mam nadzieję, że będę w stanie odwdzięczyć się klubowi za to, co dzięki niemu osiągnąłem. Mam obowiązki jako trener i jako kibic. Często rozmawiam z zawodnikami tak, jakbym był prawdziwym fanem. W rozmowie z właścicielem klubu mówiłem o tym, że zespół ma potencjał, a kluczowe jest wydobycie go i zrozumienie, co jest dla niego najlepsze – mówił 63-latek.

Fiorentina aktualnie plasuje się na 12. pozycji w tabeli włoskiej ekstraklasy, legitymując się dorobkiem ośmiu punktów na koncie. Po przerwie na mecze kadry Fioletowi zmierzą się na swoim stadionie z Benevento Calcio. Mecz zaplanowany jest na 22 listopada na godzinę 12:30.

Komentarze