Udane negocjacje Romy. Zatrzyma Henrikha Mychitariana

Henrikh Mychitarian
Henrikh Mychitarian PressFocus

Znany dziennikarz Fabrizio Romano przekazał najnowsze wieści odnośnie Henrikha Mychitariana. Zawodnik ten doszedł do porozumienia z Romą w sprawie kontraktu, który będzie obowiązywać do lata 2022 roku.

Reprezentant Armenii grał najpierw we włoskim klubie na wypożyczeniu z Arsenalu. Latem ubiegłego roku podpisał natomiast z Romą roczną umowę. Działaczom klubu zależało od dłuższego czasu na tym, by Henrikh Mychitarian został w klubie na dłużej. Tak też ostatecznie się stanie.

Zdaniem Fabrizio Romano przesądzone jest już to, że Ormianin przedłuży umowę o kolejne 12 miesięcy. Nie ma więc ryzyka, by Henrikh Mychitarian odszedł z Romy latem 2021 roku bez sumy odstępnego.

Były gracz Manchesteru United od początku dobrze czuł się w Rzymie. Grając tam na wypożyczeniu w 27 meczach zdobył dziewięć goli. W poprzednim sezonie dołożył ponownie dziewięć bramek, mimo że wystąpił w zaledwie 21 spotkaniach.

Zawodnik ten wyceniany jest przez serwis Transfermarkt na 20 milionów euro. Henrikh Mychitarian ma bogate CV. Występował w Szachtarze Donieck, Borussii Dortmund, Manchesterze United i Arsenalu.

Komentarze