AS Roma z nowym właścicielem

Serie A
Serie A

Zgodnie z medialnymi doniesieniami dzisiaj zakończyła się sprawa transakcji dotyczącej zmiany właścicielskiej w AS Romie. Dan Friedkin przejął klub z Wiecznego Miasta od Jamesa Pallotty. – Naszą wspólną wizją jest preferowanie zrównoważonego, długoterminowego podejścia inwestycyjnego zamiast szybkich rozwiązań o wątpliwej trwałości – stwierdził teksański biznesmen w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

Czytaj dalej…

Warto odnotować, że negocjacje związane ze zmianą właściciela w Romie trwały od kilku miesięcy, na co wpływ miała również pandemia koronawirusa. 17 dzień sierpnia wyznacza w każdym razie nową erę w historii klubu. Suma transakcji zamknęła się w kwocie 591 milionów euro, wliczając w tę kwotę koszt przejęcia długo stołecznego klubu.

– Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny AS Romy – powiedział Dan Friedkin, dyrektor generalny i prezes The Friedkin Group.

Friedkin przejmuje klub od Pallotty

– Jak niedawno napisał jeden z fanów: “Weź nasz kultowy klub i uczyń go jednym z największych na świecie”. Zamierzamy to zrobić. Nasze zaangażowanie na rzecz Romy jest pełne. Będziemy bardzo obecni w Rzymie, mieście, które zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach, wyruszając w tę ekscytującą podróż – kontynuował.

– Zdajemy sobie sprawę, że powierzono nam zespół, który jest istotną częścią duszy Rzymu i jest to odpowiedzialność, którą uważamy za pokorną i którą zawsze będziemy traktować bardzo poważnie- – zaznaczył Friedkin.

Ambitne plany Wilków

-Jako właściciele firm staramy się identyfikować i wspierać silne zespoły kierownicze i przywództwo. Guido Fienga udowodnił, że jest świetnym dyrektorem generalnym Romy i razem opracowaliśmy ambitny i zdyscyplinowany biznesplan – przekonywał 54-latek.

– Udzielimy mu wsparcia, wskazówek i środków, aby zrealizować ten plan, aby pomóc mu skupić się na tych kluczowych tygodniach. Przede wszystkim jego osoba będzie przemawiała w najbliższym czasie w imieniu Romy – ujawnił Friedkin.

Odnotujmy, że ze względu na ograniczenia COVID dokumenty zostały podpisane w trzech różnych krajach, ponieważ Dan Friedkin udzielał się w sprawie za pośrednictwem wideokonferencji z Houston, jego syn Ryan był w Londynie, a dyrektorzy Romy Guido Fienga i Mauro Baldissoni przebywali w stolicy Włoch.

Komentarze