AS Roma – Lazio: Sarri przechytrzył Mourinho [WIDEO]

Felipe Anderson
Felipe Anderson fot. PressFocus

AS Roma przegrała z Lazio (0:1) w pierwszym z dwóch niedzielnych hitów 13. kolejki Serie A. Biancocelesti zanotowali ósme zwycięstwo w sezonie.

• AS Roma poniosła pierwszą porażkę z Lazio w roli gospodarza od 2017 roku
  • Gola na wagę wygranej Orłów strzelił Felipe Anderson
  • Team Maurizio Sarriego dzięki niedzielnej wygranej ma na swoim koncie 27 oczek
  • Nicola Zalewski w szeregach Giallorossich grał do 73 minuty

Roma bezzębna w ataku, Lazio bezbłędne w obronie

AS Roma przed hitowo zapowiadającymi się Derbami z Lazio wyprzedzała w ligowej tabeli lokalnego rywala o punkt. Podopieczni Jose Mourinho w powszechnej opinii byli faworytami starcia na Stadio Olimpico, co miały sugerować trzy zwycięstwa z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki. Team Maurizio Sarrio był natomiast w lekkim dołku po dwóch z rzędu porażkach.

Pierwsze fragmenty rywalizacji w Rzymie nie były ciekawe. Obie ekipy grały bardzo ostrożnie, co zwiastowało, że potyczka Romy z Lazio może zakończyć się remisem. Niemniej w 29. minucie fatalny błąd defensywy Rogera Ibaneza ostatecznie gola zamienił Felipe Anderson, zastępujący w wyjściowym składzie Ciro Immobile. Na przerwę piłkarze Orłów udali się z jednobramkową zaliczką. Chociaż w 33. minucie bliski zdobycia bramki wyrównującej był Nicolo Zaniolo.

W drugiej połowie tempo gry znacznie spadło. Gdyby nie awantura z udziałem piłkarzy obu drużyn, to można byłoby o niej szybko zapomnieć. Jej następstwem była kara za niesportowe zachowanie w postaci żółtej kartki dla Rui Patricio w 87. minucie.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i trzy oczka zainkasowali zawodnicy Lazio. Dla teamu Maurizio Sarrio była to ósma wiktoria w tej kampanii. Roma natomiast poniosła czwartą porażkę w sezonie. Giallorossi w następnej kolejce już w środku tygodnia zagrają z Sassuolo. Z kolei Lazio czeka potyczka z Monzą.