Pirlo: Juventus musi zawsze dominować

Andrea Piro
Andrea Piro fot. PressFocus

Juventus FC w sobotnim spotkaniu w ramach ósmej kolejki pokonał na swoim stadionie Cagliari Calcio. Ekipa z Piemontu zwyciężyła 2:0. Tym samym Bianconeri dopiero po raz drugi w trakcie trwającej kampanii zachowali czyste konto. Po zakończeniu meczu kilka zdań na temat jego przebiegu wyraził opiekun Starej Damy.

Czytaj dalej…

Juventus FC dzięki sobotniej wiktorii wskoczył na drugie miejsce w ligowej klasyfikacji. Aktualnie drużyna z Turynu traci jeden punkt do AC Milanu.

– Piłkarze mogą się zmieniać, ale nasz styl gry musi pozostać taki sam – rzekł Andrea Pirlo w rozmowie z DAZN.

– Rozegraliśmy bardzo dobre zawody, kontrolując spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie. Potrzebowaliśmy takiego występu, aby zwiększyć swoją pewność siebie – kontynuował Włoch.

– Po powrocie ze zgrupowania reprezentacji zawsze trudno jest się skupić. W każdym razie my dobrze sobie radziliśmy, mając odpowiednie nastawienie od samego początku – zaznaczył opiekun teamu z Turynu.

Pirlo pozwolił sobie także na kilka pochlebnych słów w kierunku Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Serie A zrównał się bramkami ze Zlatanem Ibrahimoviciem.

– Ronaldo jest wspaniałym profesjonalistą, o czym wszyscy już wiedzieliśmy. Jest świetnym przykładem dla wszystkich wokół siebie, zarówno w meczach, jak i podczas treningu. Jedyną radą, jaką mogę mu dać, jest to, aby postępował tak dalej – powiedział trener Juventusu.

Komentarze