Rabiot złamał zasady

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot fot. Grzegorz Wajda

Pomocnik Juventusu Adrien Rabiot przed poniedziałkowym treningiem drużyny złamał jedną z zasad bezpieczeństwa, do których mają stosować się piłkarze włoskich klubów. Francuz pozwolił sobie na zrobienie zdjęcia z dwoma kibicami zespołu, czego powinien w obecnej sytuacji unikać.

Czytaj dalej…

Jak poinformowało Calciomercato, Rabiot przyjechał do centrum treningowego klubu około godziny 16:30. Drużynę postanowiło przywitać tylko kilku kibiców, ale dwóch z nich podeszło do samochodu francuskiego zawodnika prosząc o zrobienie selfie. Ten nie odmówił. W efekcie złamał jedną z 21 przyjętych zasad.

Wśród zasad, o których przestrzeganie klub prosi swoich zawodników, jest nierobienie zdjęć z kibicami i rozdawanie autografów. “Opuszczenie centrum treningowego i/lub stadionu w autobusie klubowym lub prywatnym samochodzie, unikając fizycznego kontraktu z kibicami (np. unikanie selfie, autografów i uścisków)” – brzmi jedna z 21 wytycznych, które obowiązują nie tylko piłkarzy, ale także trenerów i członków personelu.

Choć wydaje się, że Rabiot popełnił błąd w dobrej wierze, to nie było mu jednak wolno tego robić. Na razie nie wiadomo, czy zachowanie Francuza będzie miało jakieś konsekwencje.

Komentarze