Rabiot: jestem w Juve dzięki Allegriemu

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot fot. PressFocus

Adrien Rabiot udzielił ostatnio ciekawego wywiadu La Gazzetta dello Sport. Francuz w rozmowie z popularnym włoskim dziennikiem sportowym opowiedział o współpracy z Andreą Pirlo, a także nowym trenerze Starej Damy.

  • Adrien Rabiot udzielił ciekawej wypowiedzi włoskim mediom
  • Reprezentant Francji opowiedział przede wszystkim o Andrei Pirlo i Massimiliano Allegrim
  • Zawodnik przyznał, że duży wpływ na jego transfer do Juve miał fakt, że w tym klubie był trener urodzony w Livorno

Rabiot z szacunkiem o Interze i Pirlo

Adrien Rabiot trafił do ekipy z Turynu na zasadzie wolnego transferu latem 2019 roku. Z drużyną z Allianz Stadium zawodnik wygrał jak dotąd trzy trofea. Niemniej w trakcie kampanii 2020/2021 w Serie A turyńczycy musieli uznać wyższość w walce o mistrzowski tytuł Interowi Mediolan.

– Mediolańczycy zasłużył na mistrzostwo Serie A. Prezentowali przez cały sezon równą formę. Inną sprawą jest jednak to, że pomogliśmy Interowi wygrać tytuł – mówił Rabiot w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Po zaledwie jednym sezonie z klubem z Turynu rozstał się Pirlo. Włoch w swoim debiutanckim sezonie w roli szkoleniowca Starej Damy wygrał Supercoppa Italiana oraz Puchar Włoch. Francuski pomocnik opowiedział o współpracy z Pirlo.

– Miałem z trenerem dobre relacje. Skorzystałem z jego rady, aby poprawić na przykład grę na swojej pozycji, ruchy związane z przyjmowaniem piłki, zawsze jednym lub dwoma dotknięciami. Dużą uwagę przykładał do tego, aby szybko odbierać piłkę rywalom i prowadzić grę. Mimo że nie zawsze byliśmy w stanie wprowadzić jego planu w życie – mówił Rabiot.

– Podobała mi się bardzo jego pasja i determinacja w pracę. Jego przemówienia przedmeczowe i w przerwach spotkań robiły wrażenia. To człowiek pracy, mający pasje do tego, co robi. Jest bez wątpienia pasjonatem piłki nożnej i pod tym względem nie można mu niczego zarzucić – uzupełnił Francuz.

Allegri był kluczem do transferu Francuza do Juve

W nowym sezonie szkoleniowce Juve będzie Massimiliano Allegri. Rabiot na temat następcy Pirlo też się wypowiedział.

– Dwa lata temu podpisałem kontrakt także dlatego, że wiedziałem, że jest na ławce. Allegri to trener, który wiele wygrał z Juve, dwukrotnie docierając do finału Ligi Mistrzów. Myślę, że wykorzystał te dwa lata, aby lepiej obserwować ewolucję piłki nożnej. Wyobrażam sobie, że przyjedzie z wielką chęcią osiągania dobrych wyników – rzekł zawodnik.

Zobacz więcej: Nedved spotkał się z Raiolą, Juventus zaczyna letnie polowanie

Komentarze