Sergio Oliveira pozytywnie zaskoczony jakością AS Roma

Sergio Oliveira
Sergio Oliveira fot. PressFocus

AS Roma tej zimy pozyskała Sergio Oliveirę z FC Porto na zasadzie wypożyczenia. Zawodnik w ekipie z Rzymu ma nadzieję, że będzie prezentował się na tyle dobrze, że będzie mógł wrócić do reprezentacji Portugalii. Ekipa z Serie A wypożyczyła zawodnika z opcją transferu definitywnego za 13 milionów euro.

  • AS Roma niedawno poinformowała o pozyskaniu Sergio Oliveiry z FC Porto
  • W piątek 29-latek wziął udział w konferencji prasowej
  • Zawodnik nie ukrywał pozytywnego zaskoczenia tym, co spotkało go w Rzymie

AS Roma kolejnym przystankiem Sergio Oliveiry

AS Roma aktualnie plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli. Celem drużyny Jose Mourinho jest przede wszystkim wywalczenie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Tymczasem pomóc w tym ma środkowy pomocnik.

Mam 29 lat, udowodniłem już swoją wartość. Czuję, że mogę pomóc Romie – mówił Sergio Oliveira w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

Jose Mourinho jest przyzwyczajony do wygrywania i pracy z bardzo dobrymi piłkarzami, a Roma ma ich wielu. Moją ulubioną pozycją jest gra w trzyosobowej pomocy jako numer 8. Chociaż jestem otwarty też na inne role w zespole – kontynuował Portugalczyk.

Lubię wyzwania, jestem wdzięczny Porto za pomoc w osiągnięciu tych poziomów – przekonywał piłkarz.

Byłem zaskoczony jakością zawodników Romów. Zaplecze szkoleniowe jest doskonałe. Zostałem dobrze przyjęty i dziękuję wszystkim – uzupełnił Sergio Oliveira.

W tej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w 24 meczach, w których zdobył pięć bramek. Na koncie piłkarza jest również asysta. Sergio Oliveira do ekipy z Rzymu trafił na wypożyczenie do końca sezonu.

Czytaj więcej: Roma dopięła transfer Oliveiry, ale na tym nie koniec

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze