Newcastle włączyło się do walki o gwiazdę Juventusu

Dusan Vlahovic
Dusan Vlahovic Pressfocus

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje, że Dusan Vlahovic może latem opuścić Juventus. Stara Dama postara się odzyskać zainwestowane w niego pieniądze, a chętnych na pozyskanie Serba nie brakuje. Według TuttoJuve do walki o napastnika włączyło się Newcastle.

  • Juventus rozważa rozstanie z Dusanem Vlahoviciem
  • W kolejce po transfer Serba ustawiło się już kilka klubów
  • Do grona zainteresowanych dołączyło Newcastle

Newcastle oferuje 75 milionów euro za Vlahovicia

Ponad 80 milionów euro zapłacił w styczniu 2022 roku za Dusana Vlahovicia Juventus. Serb miał być inwestycją na lata i zapewnić Starej Damie regularne trafienia. Pierwsze pół roku w nowym klubie było udane, jednak obecna kampania nie jest już dla niego taka kolorowa. Rozwój i aklimatyzację napastnika przyhamowały nieco kontuzje, przez które stracił on 11 spotkań. 

Vlahovic jest w tym sezonie mocno krytykowany, a włodarze Juve rozczarowani jego postawą. Niemal takim samym dorobkiem bramkowym co Serb może pochwalić się Arkadiusz Milik, który spędził na murawie mniej czasu. Klub z Turynu chciałby odzyskać kwotę zainwestowaną w 23-latka i rozważy sprzedanie go latem.

Zainteresowanie napastnikiem Juventusu wyrażają od dłuższego czasu Bayern Monachium i Real Madryt. Dziennikarze Tuttojuve przekazali, że do walki o pozyskanie Serba włączyło się również Newcastle. Sroki dysponują niemal nieograniczonym budżetem i są skłonne wyłożyć na transfer Serba 75 milionów euro.

Stara Dama oczekuje wyższej kwoty. Jej wymagania mogą jednak zostać obniżone wobec przewidywanego braku kwalifikacji do przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Przeczytaj: Były trener stanął w obronie napastnika Juventusu

Komentarze