Luka Jovic powalczy o reaktywację kariery we Fiorentinie

Luka Jovic
Luka Jovic Pressfocus

Luka Jovic zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami opuścił Real Madryt. Serb w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Fiorentiny. Klub z Florencji potwierdził oficjalnie jego wypożyczenie.

  • Jovic przeniósł się w 2019 do Realu Madryt za 63 miliony euro
  • Serb nie mógł się zaklimatyzować w La Lidze i strzelił tylko trzy bramki dla Królewskich
  • Real chciał pozbyć się napastnika i zdecydował się odesłać go do Fiorentiny

Fiorentina z darmowym prezentem od Królewskich

Transfer Luki Jovicia do Realu Madryt okazał się kompletnym niewypałem. Kupiony za 63 miliony euro napastnik strzelił dla Królewskich zaledwie trzy bramki w 51 meczach. Serb nie był w stanie nawiązać nawet rywalizacji z Karimem Benzemą o miejsce w podstawowym składzie i pełnił funkcję rezerwowego, co nie spełniało jego ambicji.

Od kilku tygodni pojawiały się informacje na temat negocjacji Realu Madryt z Fiorentiną odnośnie do transferu Jovicia. W piątek klub oficjalnie poinformował, że 24-latek zostanie zawodnikiem Violi. 

Początkowo mówiło się o wypożyczeniu, jednak według informacji włoskich mediów, Jovic został definitywnie sprzedany do Fiorentiny i to na zasadzie transferu bezgotówkowego. Królewscy zagwarantowali sobie jedynie 50% przychodu od przyszłego transferu Serba. 24-latek podpisał z Violą dwuletnią umowę. Postawa Los Blancos wobec kolejnych szczegółów porozumienia wydaje się coraz bardziej zaskakująca. Real Madryt prawdopodobnie będzie opłacał wynagrodzenie napastnika przez kolejne dwa lata.

Sprawdź: Ruszyła bramkarska karuzela w Serie A

Komentarze