Jovic: potrzebuję czasu, żeby odzyskać formę

Luka Jovic
Luka Jovic Pressfocus

Luka Jovic latem przeniósł się z Realu Madryt do Fiorentiny, jednak wciąż ma problemy z nawiązaniem do swojej najlepszej dyspozycji sprzed kilku sezonów. Serb udzielił ostatnio wywiadu dla Informer, w którym opowiedział o swoich odczuciach z życia we Florencji.

  • Luka Jovic latem przeniósł się z Realu Madryt do Fiorentiny
  • Serb ma problemy z regularnością i na razie nie prezentuje zbyt wysokiej dyzposycji
  • W rozmowie z mediami poprosił o cierpliwość w związku z tym, że od wielu lat nie grał regularnie i potrzebuje czasu do odbudowy

Jovic ma świadomość wysokich oczekiwań kibiców

Luka Jovic nie odnalazł się kompletnie w Realu Madryt, gdzie w 51 meczach strzelił zaledwie trzy bramki. Serb nie był w stanie nie tylko wygrać rywalizacji z Karimem Benzemą, ale niekiedy nawet Mariano meldował się na boisku zamiast niego. Napastnik chciał grać regularnie, dlatego zdecydował się latem na przenosiny do Fiorentiny. Operacja została przeprowadzona na zasadzie bezgotówkowego transferu. 

Serb zanotował trafienie już w pierwszej kolejce Serie A przeciwko Cremonese, a kibice szybko uwierzyli, że będzie on w stanie wnieść wiele do ofensywy zespołu. Jak się okazało, było to jego jedyne trafienie dla Violi jak do tej pory. 24-latek udzielił ostatnio wywiadu w którym poprosił o danie mu czasu na aklimatyzację w nowej drużynie.

– Sezon we Florencji? Czułem, że będzie to dla mnie czas pełen turbulencji i tak właśnie jest na początku rozgrywek. Potrzebuję czasu, żeby odzyskać formę, ustabilizować się. Nie grałem przez długi czas i powrót nie jest taki szybki. Jestem tutaj żeby ciężko pracować, zintegrować się z grupą najlepiej jak będę potrafił. Jestem pewien, że z meczu na mecz będzie to wyglądało coraz lepiej – stwierdził Serb.

– Oczekiwania są duże, kiedy zawodnik Realu Madryt ląduje we Fiorentinie. To normalne, że fani oczekują ode mnie, że będę robił różnicę już od początku przygody w nowym klubie. Nie grałem jednak regularnie przez trzy ostatnie lata, więc to jasne, że potrzebuję czasu na odbudowanie się – dodał.

Czytaj dalej: Monza zmieni trenera przed meczem z Juve?

Komentarze