Pomocnik Lazio na liście życzeń europejskich gigantów

Sergej Milinkovic-Savic
Sergej Milinkovic-Savic Pressfocus

Sergej Milinkovic-Savic przynajmniej od kilku sezonów regularnie łączony jest z wieloma klubami. Do tej pory Lazio opierało się pomysłowi sprzedaży rosłego Serba, który obok Ciro Immobile jest największą gwiazdą drużyny. Głos w sprawie najbliższej przyszłości pomocnika zabrał prezydent Orłów – Claudio Lotito.

  • Wiele topowych europejskich klubów chciało sprowadzić do siebie Sergeja Milinkovicia-Savicia
  • Na sprzedaż Serba nie chce zgodzić się właściciel Lazio – Claudio Lotito
  • Planuje on przedłużyć z pomocnikiem umowę

Lazio nie rozważa nawet sprzedaży swojej gwiazdy

Lazio Rzym w sezonie 2022/23 wyrasta na jedną z największych sił ligi włoskiej. Orły po 11 meczach mają na koncie 24 punkty i zajmują trzecie miejsce w tabeli Serie A. Do drugiego Milanu tracą zaledwie dwa oczka. Podopieczni Maurizio Sarriego prezentują futbol zarówno efektywny, jak i efektowny. Mogą się także pochwalić najlepszą defensywą w lidze. 

W dobrej dyspozycji na starcie sezonu jest Sergej Milinkovic-Savic. Serba w swoich kadrach widziałoby wiele topowych drużyn europejskich, jednak Lazio skutecznie ogranicza zapędy zainteresowanych drużyn. 27-latek wielokrotnie był już kuszony przez hegemonów europejskiej piłki, ale nie zdecydował się na transfer. Obecnie na swojej liście życzeń mają go m.in. Manchester United, Juventus i Paris-Saint Germain.

Na temat przyszłości Serba w ostatnim wywiadzie wypowiedział się prezydent Lazio – Claudio Lotito. Jasno podkreślił on, że nie zamierza w najbliższym czasie sprzedawać Milinkovicia-Savicia. 

– Nie sprzedam Milinkovicia-Savicia, zamierzam zaoferować mu przedłużenie umowy. Powtórzę, on jest wart obecnie 120 milionów euro i z każdym kolejnym miesiącem jego wartość rośnie – stwierdził działacz. 

W sezonie 2022/23 Sergej Milinkovic-Savic rozegrał już 15 meczów. Przełożyło się to na cztery bramki i siedem asyst. Obecna umowa 27-latka wygasa wraz z końcem czerwca 2024 roku.

Komentarze

Na temat “Pomocnik Lazio na liście życzeń europejskich gigantów