Sensacyjny zwrot akcji. Napastnik odrzucił Milan, zagra w Interze

Marcus Thuram
Marcus Thuram fot. Imago/Nordphoto

Kończy się saga dotycząca przyszłości Marcusa Thurama. W wyścigu o jego podpis długo pozostawał Milan, lecz na finiszu to Inter Mediolan przedstawił lepszą ofertę. Francuski napastnik wkrótce rozpocznie współpracę z Nerrazzurimi.

  • Marcus Thuram zmieni klub po wygaśnięciu umowy z Borussią Moenchengladbach
  • Francuz doszedł do porozumienia w sprawie współpracy z Interem Mediolan
  • Nerrazzuri zaoferowali mu ponad 6 milionów euro za sezon gry

Derby Mediolanu dla Interu

Marcus Thuram był w ostatnich miesiącach jednym z najbardziej rozchwytywanych nazwisk w Europie. Wszystko za sprawą wygasającego kontraktu z Borussią Moenchegladbach. Chrapkę na transfer bezgotówkowy miały przede wszystkim kluby włoskie, choć zainteresowanie wykazywało również Paris Saint-Germain.

W ostatnim czasie w grze pozostawały trzy ekipy – PSG, Inter Mediolan oraz Milan. Na skutek poważnej konkurencji, z rozmów wycofali się finaliści Ligi Mistrzów, pragnąc przy tym skupić się na innych celach. Francuz odrzucił propozycję paryżan i zdecydował, że chce kontynuować swoją karierę w Serie A.

Wówczas wydawało się, że finalnie wyląduje na San Siro. Nieoczekiwanie do walki ponownie włączył się Inter, którzy przebił ofertę lokalnego rywala. Thuram ma w nowym klubie zarabiać ponad sześć milionów euro za sezon gry.

Aktualnie dogadywane są szczegóły umowy, która powinna zostać podpisana jeszcze w ten weekend. Inter sprzątnie Milanowi spore wzmocnienie tuż sprzed nosa.

Zobacz również: Kluby z Arabii Saudyjskiej podkupią pomocnika Napoli?

Komentarze

Na temat “Sensacyjny zwrot akcji. Napastnik odrzucił Milan, zagra w Interze