Senascyjne wieści ws. Nicolo Zaniolo

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo Pressfocus

Nicolo Zaniolo ma kontrakt z Romą do 30 czerwca 2024 roku. Mimo tego piłkarz może opuścić stolicę Włoch wraz z końcem sezonu 2021/2022.

  • Roma i Nicolo Zaniolo mogą rozstać się po zakończeniu sezonu 2021/2022
  • Powodem jest brak porozumienia ws. nowej umowy dla Włocha
  • Klub odkłada w czasie negocjacje kontraktowe z 22-latkiem

Roma zdecyduje się na odważny krok?

Zawodnicy Romy zakończyli 2021 rok na szóstej lokacie w tabeli Serie A. Zespół Jose Mourinho nie zadowala się tym, ponieważ chce zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Drużyna ze stolicy Włoch potrzebuje do tego wzmocnień. Zima na Stadio Olimpico ma być jednak spokojna.

Roma chce, aby jej szeregi na zasadzie wypożyczenia z opcją kupna zasilił Ainsley Maitland-Niles. Być może do ekipy Jose Mourinho dołączy ktoś jeszcze. Portugalski szkoleniowiec duże fundusze na wzmocnienia ma otrzymać dopiero latem. Pieniądze mogą pochodzić między innymi ze sprzedaży Nicolo Zaniolo.

Włoch reprezentuje barwy Romy od lipca 2018 roku, gdy przeniósł się na Stadio Olimpico z Interu. Od tego momentu Zaniolo dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe. Mimo tego w klubie wierzą w jego umiejętności. Problemem jest jednak kontrakt 22-latka.

Zaniolo zarabia aktualnie około dwa miliony euro rocznie. To pensja mniejsza od tej, którą inkasują Chris Smalling, Stephan El Shaarawy czy Henrikh Mkhitaryan. Piłkarz chciałby, aby jego umowa została przedłużona jak najszybciej. Z kolei Roma preferuje odłożenie tematu do końca sezonu.

Negocjacje na linii Zaniolo – Roma idą opornie i dotychczas nie zbliżono się nawet do porozumienia. W związku z tym rzymianie mogą rozważyć umieszczenie 22-latka na liście transferowej po zakończeniu bieżącego sezonu. Dzięki temu mogliby zarobić na Włochu sporo pieniędzy, które przeznaczyliby na wzmocnienia.

Czytaj także: Piłkarz Arsenalu jedną nogą w Romie

Komentarze