Semplici zapłacił wysoką cenę za słabe wyniki Cagliari

Leonardo Semplici
Leonardo Semplici fot. PressFocus

Cagliari Calcio w oficjalnym komunikacie poinformowało o odsunięciu Leonardo Sempliciego z roli pierwszego trenera Rossoblu. Jednocześnie przedstawiciele wyspiarzy przymierzają się do tego, aby zatrudnić Waltera Mazzarriego, o czym spekulują włoskie media.

  • Cagliari Calcio na starcie sezonu ligi włoskiej nie rozpieszcza swoich kibiców
  • Rossoblu po trzech rozegranych meczach plasuje się w dolinych regionach ligowej stawki
  • Z powodu słabej postawy drużyny zwolniony z funkcji trenera został Leonardo Semplici

Cagliari w poszukiwaniu nowego trenera

Cagliari Calcio po rozegraniu trzech spotkań ligowych ma na swoim koncie tylko jeden punktów. Czerwono-niebiescy zremisowali jeden mecz, w dwóch schodzili z placu gry na tarczy.

“Cagliari Calcio ogłasza, że ​​zwolniło Leonardo Semplici ze stanowiska trenera pierwszego zespołu” – napisał klub w specjalnym komunikacie.

“Zakończono również współpracę ze sztabem szkoleniowym trenera, czyli asystentem Andreą Consumim, trenerem przygotowania fizycznego Yurim Fabbrizzim oraz współpracownikami technicznymi Rossano Casonim i Alessio Rubicinim” – czytamy dalej.

Semplici objął stery nad Cagliari w lutym tego roku. Przyczynił się przede wszystkim do utrzymania zespołu w Serie A. Według informacji SportItalia wygląda na to, że nowym trenerem Rossoblu zostanie Walter Mazzarri. 59-latek pozostaje aktualnie bez zatrudnienia.

W najbliższą niedzielę Cagliari zmierzy się na wyjeździe z Lazio. Tydzień później na swoim obiekcie zespół Sebastiana Walukiewicza zagra natomiast z Empoli.

Czytaj więcej: Wygrana Milanu, skuteczna pogoń Cagliari

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze