Oficjalnie. Spezia ma nowego trenera

Leonardo Semplici
Leonardo Semplici PressFocus

Spezia oficjalnie ogłosiła nawiązanie współpracy z Leonardo Semplicim, który ma zastąpić zwolnionego Lucę Gottiego na stanowisku trenera pierwszego zespołu.

  • Spezia ogłosiła nowego trenera
  • Semplici ma pomóc uratować Serie A w Ligurii
  • Spezia ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową

Semplici powalczy o utrzymanie w Serie A

Leonardo Semplici podpisał kontrakt ze Spezią po niesamowitym pięcioletnim pobycie w SPAL, który przejął w grudniu 2014 roku i poprowadził do Serie A. Semplici prowadził zespół z Ferrary w 219 spotkaniach, zdobywając średnio 1,49 punktu na mecz i został zwolniony. w lutym 2020 po trudnym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jak poinformowała Spezia, Semplici podpisał z klubem sześciomiesięczny kontrakt, który zawiera klauzulę automatycznego przedłużenia o dwa lata, jeśli klub uniknie degradacji.

Aquilotti są obecnie niebezpiecznie blisko strefy spadkowej, zajmując 17. miejsce z zaledwie dwoma punktami przewagi nad będącym w strefie spadkowej Hellasem Werona.

Semplici ma teraz 15 meczów, aby spróbować odwrócić sytuację i utrzymać liguryjczyków w Serie A. Kolejny mecz Spezia rozegra 26 lutego przeciwko Udinese, a następnie 5 marca zmierzą się z wcześniej wspomnianym Hellasem w pojedynku za sześć punktów.

Zobacz również: Inzaghi: Inter zasłużył na prowadzenie przed przerwą

Komentarze