Sędziowie z meczu Milanu zostaną ukarani

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Włoskie media donoszą, że sędziowie meczu AC Milanu z AS Romą zostaną surowo ukarani. Arbiter główny Piero Giacomelli i Luigi Nasca, odpowiedzialny za obsługę systemu VAR, mają zostać na miesiąc zawieszeni.

Czytaj dalej…

Powodem są kontrowersyjne decyzje podjęte podczas meczu Serie A, który zakończył się remisem 3:3. W czasie tego spotkania podjęto dwie mocno kontrowersyjne decyzje o podyktowaniu jedenastek dla każdej ze stron.

W obronie Piero Giacomelliego nie potrafili stanąć nawet koledzy po fachu. – Te decyzje są po prostu nie do obrony – tłumaczył mediom były arbiter, Luca Marelli.

SportMediaset donosi, że odpowiadający za obsadę sędziowską we Włoszech Nicola Rizzoli i postanowił wyciągnąć wnioski z tej sytuacji. Piero Giacomelli i Luigi Nasca mają w najbliższych czterech tygodniach nie dostać do sędziowania ani jednego spotkania. Ma to być kara ze strony Serie A za zamieszanie i błędne decyzje z wspomnianego meczu Milanu z Romą.

Wina Luigiego Naski polega na tym, że mając do dyspozycji system VAR nie wyprowadził głównego arbitra z błędu odnośnie rzutów karnych.

Komentarze