Sędzia, Marco Serra podpadł piłkarzom AC Milan [WIDEO]

Marco Serra i wściekli piłkarze Milanu
Marco Serra i wściekli piłkarze Milanu Pressfocus

AC Milan kolejny raz w tym sezonie zgubił punkty. Niespodziewanie Spezia w ostatnich minutach wyszarpała zwycięstwo, ale kilka chwil wcześniej Marco Serra podpadł zawodnikom Rossonerrich. Zanim goście zdobyli zwycięskiego gola, zespół Pioliego powinien objąć prowadzenie. Tak się jednak nie stało, ponieważ arbiter nie uznał tego trafienia.

  • AC Milan przegrał czwarty mecz w sezonie 2021/22
  • Tym razem Spezia zgarnęła komplet punktów na San Siro
  • Końcówka poniedziałkowego spotkania była gorąca, ale najwięcej oliwy do ognia dolał sędzia

Marco Serra popełnił błąd pod koniec rywalizacji na San Siro?

AC Milan do przerwy prowadził i wydało się, że Spezia nie ma większych szans. Tymczasem już po upływie godziny, goście doprowadzili do remisu, automatycznie czyniąc mecz jeszcze ciekawszym.

Najwięcej emocji dostarczyła końcówka spotkania. Najpierw Marco Serra anulował trafienie Rossonerrich, ponieważ uznał, że wcześniej nastąpił faul na Ante Rebiciu. Sęk w tym, że zawodnicy Piolego nie stracili po tym wydarzeniu piłki. Co więcej, wpakowali ją do siatki.

Nieoczekiwanie kilka chwil po tym zamieszaniu Junior Messias zakończył kontratak kapitalnym uderzeniem po ziemi. Zaraz potem przy linii bocznej nerwów na wodzy nie utrzymał cały sztab gospodarzy, jednak decyzji arbitra nie można było już zmienić.

Finalnie komplet punktów padł łupem Spezii. Stefano Pioli nie krył oburzenia zachowaniem Serry, dla którego był to dopiero 11 mecz w Serie A, jako główny prowadzący.

Rebic został sfaulowany, ale sędzia powinien poczekać na rozwój akcji. Z reguły porażka powinna być naszą winą, ale z przykrością stwierdzam, że po tych wydarzeniach porażka musi być podzielona między prowadzącym, a moimi piłkarzami – wyznał Pioli.

La Gazzetta dello Sport również skomentowała całe zamieszanie. We wtorkowym artykule przeanalizowano wszystkie wydarzenia z końcówki i uznano arbitra głównym winowajcą całego zamieszania.

– “Straszliwy błąd. Sędzia anulował gola na poczet rzutu wolnego. W tej sytuacji to ciężkie do wytłumaczenia, dlaczego tak postąpił” – brzmi wstęp artykułu.

Przy odrobinie szczęścia AC Milan mógł wyprzedzić Inter Mediolan. Tymczasem wciąż jest za plecami mistrzów Włoch, tracąc dwa oczka do lidera.

Czytaj więcej: Mourinho odrzucił ofertę z Premier League

Komentarze