Scudetto nie dla Milanu. Pioli: mamy problem

Stefano Pioli
Stefano Pioli Pressfocus

Milan nie wygrał żadnego z sześciu ostatnich meczów. Mistrz Włoch musi dokonać istotnych zmian, czego świadomy jest Stefano Pioli.

  • Milan przegrał z Sassuolo 2:5
  • Po meczu głos zabrał Stefano Pioli
  • Trener mistrza Włoch ocenił postawę swojego zespołu

Pioli komentuje dramatyczną formę Milanu

Milan udanie zaczął nowy rok. Mistrz Włoch pokonał bowiem Salernitanę. Były to jednak miłe złego początki. Mediolańczycy wpadli w ogromny kryzys formy. Zespół Stefano Pioliego przegrał derby w Superpucharze Włoch. Odpadł też w Pucharze Włoch z Torino. W Serie A Milan musiał uznać wyższość Lazio, a ostatnio także Sassuolo i to aż 2:5. Po tym spotkaniu głos zabrał szkoleniowiec mediolańczyków.

Nasza gra nie działa, więc oczywiście muszą zostać wprowadzone jakieś zmiany – powiedział opiekun Milanu? Jaki plan na wyjście z kryzysu ma Włoch? – Byłoby głupio z mojej strony kontynuowanie tego, co jest w tej chwili i co nie przynosi rezultatów. Taktycznie i mentalnie musze coś zmienić. Piłkarzom nie brakuje chęci i uwagi, ale przechodzą trudny moment – rzekł szkoleniowiec mistrza Włoch.

To bardzo bolesna porażka, zbliżona do tej z Bergamo. Wtedy się pozbieraliśmy i ruszyliśmy dalej. Na pewno nie wygramy ligi, ale miejsce w Lidze Mistrzów jest kluczowe. Wejście do Ligi Mistrzów w tej chwili będzie dla nas jak scudetto – przyznał włoski trener, który koncentruje się na derbach Mediolanu. Te odbędą się już 5 lutego. – Obiecuję, że zrobimy wszystko, aby wygrać derby – powiedział Stefano Pioli.

Czytaj także: Niejasna przyszłość obrońcy Milanu

Komentarze