Saudyjczycy oferowali ogromne pieniądze za Napoli. “To i tak rodzinna zabawka”

Aurelio De Laurentiis
Aurelio De Laurentiis fot. PressFocus

W zeszłym roku właściciel Napoli Aurelio De Laurentiis otrzymał ofertę sprzedaży klubu za kwotę 2,5 miliarda euro. Ekscentryczny Włoch zdradził tę informację i skomentował ją w charakterystyczny dla siebie sposób.

  • Aurelio De Laurentiis miał okazję sprzedać w zeszłym roku Napoli
  • Olbrzymią ofertę złożyli mu Saudyjczycy
  • Włoch przekonuje, że bez klubu jego życie stałoby się nudne

De Laurentiis nie odda klubu

Napoli ma w tym sezonie ogromne szanse na historyczny sukces, jakim niewątpliwie byłoby zdobycie mistrzostwa Włoch. Co więcej, ekipa Luciano Spallettiego doskonale radzi sobie również w Lidze Mistrzów, gdzie eksperci widzą ją w roli faworyta do gry w finale rozgrywek.

Wielka w tym zasługa Aurelio De Laurentiisa, pod którego rządami klub stoi na coraz stabilniejszych fundamentach. Wiele włoskich drużyn mierzy się z problemami finansowymi, a Napoli jest pod tym względem prowadzone bardzo przemyślanie.

Właściciel Napoli uchodzi za niezwykle charakterystyczną i kontrowersyjną postać. Znany ze swoich nieprzemyślanych i pochopnych wypowiedzi zdradził, że w zeszłym roku otrzymał ofertę sprzedaży Napoli. Podmiot z Arabii Saudyjskiej proponował aż 2,5 miliarda euro.

– Nie obchodzi mnie nawet, ile warte jest moje Napoli, to i tak rodzinna zabawka i w ogóle nie myślę o jej sprzedaży. Również dlatego, że nie wiedziałbym, co zrobić dalej. Co mam zrobić, kupić sobie klub w Premier League? Ale ja jestem z pochodzenia neapolitańczykiem, jestem szczęśliwy z Napoli i nie muszę się „denerwować” tymi ofertami.

– Pewien arabski fundusz oferował mi w zeszłym roku 2,5 miliarda, ale powiedziałem nie. I mówię też nie funduszom, które chcą przebudować mój stadion. Odbuduję stadion samodzielnie, jeśli rada miasta sprzeda mi go za jedno euro, co jest logiczne, i jeśli Trybunał Obrachunkowy i różne kuratoria nie będą stawiać przeszkód, jak to zawsze robią w tym kraju, który jest w rozterce – mówi De Laurentiis.

Zobacz również: “Musimy się dowiedzieć od Leao, czy jest szansa na przedłużenie”

Komentarze