Sassuolo zaskoczyło Juventus, Inter ograł beniaminka

Domenico Berardi
Domenico Berardi Pressfocus

W środowy wieczór wystartowała 10. kolejka Serie A. W tym samym czasie doszło do trzech pojedynków. Co ciekawe, w każdym z nich padały gole. Niespodziewanie Juventus stracił szansę na punkt, kiedy w końcówce Sassuolo strzeliło decydującą bramkę, przechylając tym samym szalę zwycięstwa na własną korzyść. W innych starciach Atalanta pokonała Sampdorię (3:1), z kolei w Udine padł remis (1:1). Podziału punktów nie było zaś w starciu Empoli – Inter, które mediolańczycy wygrali 2:0. Lazio ograło zaś Fiorentinę (1:0). Natomiast Roma pokonała 2:1 Cagliari.

Seria Juventusu przerwana

Po kiepskim starcie Juventusu w tegorocznej kampanii, zespół nagle ruszył do przodu, ale po świetnej serii meczów bez porażki nie ma już śladu. Stara Dama goniła wynik już od pierwszej połowy. W końcówce działo się sporo. Najpierw gola na remis zdobył McKennie. Tymczasem kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania, Zielono-czarni zabili marzenia piłkarzy z Turynu na zdobycie chociaż punktu.

Sampdoria była bez szans

Co prawda, Sampdoria pierwsza rozpoczęła strzelanie, to później do głosu dochodzili wyłącznie zawodnicy Atalanty. Ekipa z Bergamo szybko wyrównała rezultat, po czym objęła nawet prowadzenie. Przez większość czasu kontrolowała również przebieg gry, czego dowodem była bramka strzelona w ostatnich minutach rywalizacji.

Udinese z czwartym remisem z rzędu

Wydawało się, że Udinese w końcu pokona własne słabości. Zebry po trzech minutach cieszyły się z prowadzenia. W tym meczu oglądaliśmy niewiele widowiskowych zagrań. Po przerwie na placu boju pojawił się Paweł Dawidowicz. Hellas zdołało uratować punkt kilka minut przed końcem widowiska, co dało Udinese czwarty remis z rzędu.

Beniaminek miał momenty

Empoli potrafiło przeciwstawić się Interowi, ale tylko momentami w pierwszej połowie, którą mistrzowie Włoch zakończyli wygrywając 1:0. Po zmianie stron jeden z graczy gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę, co jeszcze podłamało beniaminkowi skrzydła. Finalnie uległ on rywalowi 0:2.

Fiołki nie zdobyły Rzymu

Na Stadio Olimpico Lazio podejmowało Fiorentinę, więc o emocje o poziom sportowy powinniśmy być spokojni. Tak jednak nie było ponieważ konfrontacja ta rozczarowała. Starcie tych drużyn nie zakończyło się jednak bezbramkowym remisem, ponieważ do siatki trafił Pedro, który zapewnił gospodarzom zwycięstwo 1:0.

Roma odwróciła losy spotkania

Kibice Romy na zwycięstwo swoich ulubieńców czekali od 3 października. Czas oczekiwania minął, chociaż rzymianie przegrywali z Cagliari. Zdołali jednak odrobić jednobramkową stratę, w czym wydatnie pomógł Lorenzo Pellegrini, który zaliczył asystę, a także strzelił gola. Tym samym dał swojej ekipie wygraną 2:1.