Sassuolo otrzymało ofertę za napastnika od West Ham United

Gianluca Scamacca
Gianluca Scamacca fot. PressFocus

Gianluca Scamacca wciąż jest łączony przez media ze zmianą barw klubowych. Długo wydawało się, że napastnik Sassuolo zasili szeregi PSG, ale ostatnio temat ostygł. Tymczasem Sky Sports ujawnił, ze West Ham złożył oficjalną ofertę za piłkarza Czarno-zielonym.

  • Coraz bardziej realny jest transfer z udziałem Gianluki Scamakki
  • Włoski napastnik prawdopodobnie zamieni Serie A na Premier League
  • West Ham United złożył oficjalna ofertę za 23-latka klubowie z MAPEI Stadium

Scamacca może zakotwiczyć w West Ham United

Gianluca Scamacca ma kontrakt ważny z Sassulo do końca czerwca 2026 roku. W ostatnim sezonie należał do wyróżniających się postaci drużyny z MAPEI Stadium. Taki obrót wydarzeń sprawił, że chętnych na pozyskanie zawodnika nie brakowało.

Sky Sports ujawniło natomiast, że po piłkarza oficjalnie zgłosił się West Ham United. Klub z Londynu zaproponował podobno 40 milionów euro. Tymczasem przedstawiciel Serie A liczy na zysk z tytułu transferu z udziałem Scamakki na poziomie 50 milionów euro.

Ciekawe jest to, że władze Młotów nie tylko mają zamiar sfinalizować transfer z udziałem napastnika reprezentacji Włoch. Blisko dołączenia do stołecznego klubu jest także Armando Broja. Albańczyk broni aktualnie barw Chelsea, z którą ma umowę do 2026 roku.

Scamacca w poprzednim sezonie wystąpił w 38 meczach. Zdobył w nich 16 bramek, a także zanotował jedną asystę. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 30 milionów euro.

23-letni napastnik ma też na swoim koncie siedem występów w reprezentacji Włoch, która nie dała rady wywalczyć awans na mundial w Katarze. Scamacca w trakcie kampanii 2021/2022 zajął natomiast 11. miejsce w Serie A z Sassuolo.

Czytaj więcej: Scamacca przykuł uwagę mistrzów Francji

Komentarze

Na temat “Sassuolo otrzymało ofertę za napastnika od West Ham United