Sassuolo nie dało szans Chievo

Serie A
Serie A

Bez niespodzianki obeszło się w pierwszym czwartkowym spotkaniu 30. kolejki Serie A. Sassuolo wysoko 4:0 pokonało przed własną publicznością ostatnie w tabeli Chievo Werona.

Gospodarze wynik pojedynku otworzyli już w 4. minucie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Pola Liroli z prawej strony boiska, strzałem głową z sześciu metrów do siatki trafił Merih Demiral.

Obrońca gospodarzy tuż przed przerwą zdobył drugiego gola dla Sassuolo. Ponownie trafił do siatki po uderzeniu głową, tym razem wykorzystując centrę Manuela Locatellego z rzutu rożnego.

Dwie minuty po przerwie było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Locatelli, który trafił do praktycznie pustej bramki po dograniu Liroli z prawej strony pola karnego.

Sassuolo nie zamierzało na tym poprzestawać i w 57. minucie zdobyło czwartego gola, ustalając jak się później okazało wynik spotkania. Tym razem bramkarza Chievo płaskim uderzeniem z dwunastu metrów pokonał Domenico Berardi.

W końcówce spotkania Chievo mogło zdobyć honorowego gola, ale rzutu karnego nie potrafił wykorzystać Emanuele Giaccherini.

W zespole gości pełne 90 minut rozegrał Mariusz Stępiński.

US Sassuolo – Chievo Werona 4:0 (2:0)

1:0 Demiral 4′
2:0 Demiral 45′
3:0 Locatelli 47′
4:0 Berardi 57′