Cios za cios i zwycięstwo gospodarzy

Hamed Traore
Hamed Traore PressFocus

W pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki Serie A US Sassuolo pokonało 3:2 Hellas Weronę. W zespole gości kolejny występ na włoskich boiskach zaliczył Paweł Dawidowicz.

Szybkie trafienie Sassuolo

Mecz świetnie ułożył się dla Sassuolo, które już w piątej minucie objęło prowadzenie. Po odegraniu piłki przez Gregoire’a Defrela świetnym uderzeniem zza pola karnego bramkarzowi gości szans nie dał Manuel Locatelli.

Hellas odpowiedział wyrównującym trafieniem dwie minuty przed przerwą. Dogranie Marco Faraoniego wzdłuż pola karnego wykorzystał Darko Lazović.

Traore rozstrzygnął losy rywalizacji

Siedem minut po przerwie Sassuolo ponownie było na prowadzeniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Djuricić, który dopadł w polu karnym do bezpańskiej piłki, a następnie mocnym uderzeniem z lewej strony zaskoczył bramkarza.

Hellasowi i tym razem udało się doprowadzić do wyrównania. W 80. minucie efektownym uderzeniem z woleja do siatki z lewej strony pola karnego trafił Federic Dimarco. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 82. minucie ogromne zamieszanie w polu karnym gości po rzucie rożnym wykorzystał Hamed Traore, który umieścił piłkę w bramce uderzeniem ze środka pola karnego.

W zespole gości kolejny występ w Serie A zanotował Paweł Dawidowicz, który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, ale został desygnowany do gry w 56. minucie.

Sassuolo dzięki tej wygranej przeskoczyło swojego sobotniego rywala w tabeli Serie A.