Wygrana Sassuolo. Grał Arkadiusz Reca

Arkadiusz Reca
Arkadiusz Reca fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Sassuolo zgodnie z planem uporali się w sobotnie popołudnie z mizernie prezentującą się ekipą Crotone, wygrywając na własnym boisku 4:1. Cały mecz w ekipie przyjezdnych rozegrał reprezentant Polski, Arkadiusz Reca.

Polski zawodnik przeniósł się do Crotone we wrześniu tego roku z Atalanty Bergamo. Reca walczył na treningach o to, by przekonać trenera do gry w pierwszym składzie i wygląda na to, że sztuka ta mu się udała. Zresztą Giovanni Stroppa musi próbować wszystkich rozwiązań, bo jego zespół prezentuje się naprawdę mizernie. W tym sezonie nie zdobył nawet punktów.

Sobotni mecz nie przyniósł większych zaskoczeń. Od początku dominowali gospodarze i już w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Po dograniu Gregoire Defrela do siatki płaskim strzałem sprzed pola karnego piłkę skierował Domenico Berardi.

Crotone rozbite po przerwie

Gospodarze mogli szybko pójść za ciosem, a Andrea Consigli trafił w poprzeczkę. Niekorzystane sytuacje zemściły się po przerwie. W 49. minucie goście otrzymali rzut karny, którego na gola zamienił Simeon Nwankwo.

Sassuolo rzuciło się do ataku i szybko wróciło na prowadzenie. W 58. minucie do siatki po wykorzystaniu jedenastki trafił Francesco Caputo. Goście już się nie podnieśli, a w końcówce stracili kolejne gole. W 85. minucie po podaniu Berardiego po raz drugi w tym meczu do siatki trafił Caputo.

Wynik na 4:1 ustalony został natomiast w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Manuel Locatelli.

Za sprawą wygranej Sassuolo ma w swoim dorobku już siedem punktów. Crotone pozostaje z zerowym dorobkiem na samym dole tabeli.