Sarri zwolniony z Juve

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Wszystkie najpoważniejsze źródła sportowe we Włoszech podawały, że Juventus FC zwolnił Maurizio Sarriego. Komunikat w tej kwestii podał już klub z Piemontu, potwierdzając te doniesienia. Tym samym doświadczony włoski trener po zaledwie roku pracy w klubie ze stolicy Piemontu, stracił swoją pracę.

Czytaj dalej…

Decyzja o przyszłości Sarriego miała zostać podjęta w trakcie nadzwyczajnego spotkania sterników Bianconerich, co miało miejsce dzisiaj po południu.

Stało się nieuniknione

Warto zaznaczyć, że pozycja byłego opiekuna Chelsea była w Juve zagrożona już w grudniu minionego roku, gdy turyński team przegrał mecz o Superpuchar Włoch z SS Lazio. Kolejny raz lawina krytyki spadła na głowę Sarriego już po przerwie pandemicznej, gdy Juventus przegrał mecz finałowy Pucharu Włoch z SC Napoli.

Co prawda jeszcze w piątek wieczorem prezydent Juventusu Andrea Agnelli przekonywał, że decyzja o przyszłości Włocha Sarriego zostanie podjęta w ciągu kilku dni. Decyzja zapadła jednak błyskawicznie.

61-latek rozstaje się z Juve po zaledwie 51 meczach w roli trenera tej ekipy, w których zaliczył 34 zwycięstwa, osiem remisów i aż dziewięć porażek. Jego zespół strzelił 100 goli, tracąc ich 55.

Za wysokie progi w Juve

Sarri na sławę w Serie A zapracował w Empoli FC w latach 2012-2015, a następnie imponował swoim niezwykle ofensywnym stylem gry, który został wdrożony w SSC Napoli w latach 2015-2018. W poprzedniej kampanii z kolei jako menedżer Chelsea FC wygrał Ligę Europy. Sarri miał umowę ważną z Juventusem do 2022 roku, ale po zaledwie jednym sezonie jego kadencja dobiega końca.

W tym sezonie Juventus pod batutą Sarriego zgromadzili 83 punkty w Serie A, czyli mniej niż w innych kampaniach podczas tej dziewięcioletniej passy. W tych spotkaniach w 38 kolejkach ligowych Stara Dama straciła aż 43 gole.

Komentarze