Sarri: Zawsze trudno gra się z drużynami Ranieriego

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Bardzo ciekawie zapowiada się potyczka w ramach 17. kolejki włoskiej ekstraklasy, w której UC Sampdoria zmierzy się z Juventusem FC. Tymczasem szkoleniowiec Starej Damy nie chciał dzisiaj na konferencji prasowej ujawnić, że w tym boju zagra z trójką napastników z przodu. Niewykluczone, że okazję do odpoczynku otrzyma Cristiano Ronaldo.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że mistrzowie Włoch mają ostatnio napięty do granic możliwości kalendarz grając regularnie co cztery dni. Już w niedzielę Juventus zagra z SS Lazio o Superpuchar Włoch.

– Wciąż nie wiem, czy zagramy jutro z trzema napastnikami. Muszę jeszcze przyjrzeć się piłkarzy, aby ocenić ich stan fizyczny – mówił Maurizio Sarri cytowany przez Football Italia.

– Wczoraj odbyliśmy lekki trening. Dopiero kolejna sesja treningowa da mi odpowiedź, jak wygląda obecnie drużyna – dodał Włoch.

– Sampdoria do meczu z nami przystąpi opromieniona wygraną derbach. Ogólnie przeciwko drużynom Claudio Ranieriego zawsze gra się trudno, więc musi zagrać uważnie – przekonywał Sarri.

Jeśli w jutrzejszym starciu zagra kapitan reprezentacji Portugalii, będzie to jego piąty mecz z rzędu w szeregach Juve. Szkoleniowiec Boanconerich nie chciał jednak zakomunikować, że Ronaldo zagra przeciwko teamowi z Genui.

– Muszę przemyśleć temat ewentualnego występu Cristiano. W każdym razie ostatnia nasza sytuacja w ofensywie wygląda lepiej, bo do gry są już zdolni Douglas Costa i Aaron Ramsey – skwitował Sarri.

Komentarze