Sarri wyklucza możliwość gry trójką obrońców

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Juventusu Maurizio Sarri wykluczył możliwość gry trójką obrońców. Tym samym wszystko wskazuje na to, że w sobotnim meczu przeciwko Spal Ferrara na lewej stronie defensywy zagra Blaise Matuidi.

Czytaj dalej…

– Gra trójką w defensywie nie jest dla mnie perspektywą, z wyjątkiem zarządzania niewielką częścią meczu, ponieważ sposób, w jaki się bronimy, czyni ja zbyt ryzykowną – powiedział Sarri na przedmeczowej konferencji prasowej.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że niezadowolony ze swojej sytuacji w zespole jest Adrien Rabiot. – Mówiłem, że stać go na wiele więcej i jestem zadowolony z jego dotychczasowej gry. Rabiot nie grał w 2019 roku, więc musi być cierpliwy, ale w drugiej połowie wyglądał lepiej. Musimy mu pomóc, a on musi przyzwyczaić się do naszego stylu gry – mówił Sarri.

W ostatnich dwóch ligowych spotkaniach Juventus tracił pierwszego gola, ale ostatecznie sięgał po komplet punktów. – Możemy zrobić więcej, ale strata bramki sprawiła, że były to dwa trudne mecze. Musimy przede wszystkim unikać straty bramki jako pierwsi – mówił Sarri.

– Zobaczymy, czy uda nam się zmienić nasze podejście do spotkania. Mówię to bezpośrednio z własnego doświadczenia, ponieważ SPAL był spisywany na straty, kiedy przyjechał do Neapolu dwa lata temu, a był to jeden z najtrudniejszych meczów w tym sezonie – dodał szkoleniowiec Juventusu.

Komentarze