Sarri: W drugiej połowie przejęliśmy kontrolę

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Trener Juventusu Maurizio Sarri był bardzo zadowolony z postawy zespołu we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Bayerem Leverkusen. Stara Dama wygrała wysoko 3:0.

Czytaj dalej…

W zespole Juventusu od pierwszej minuty niespodziewanie wystąpił Federico Bernardeschi, który zdobył jedną z bramek. – Podobał mi się sposób, w jaki Bernardeschi trenował w ostatnich dniach. Aaron Ramsey potrzebował odpoczynku, a my wiedzieliśmy, że jego szybkość będzie dla nas przydatna – powiedział Sarri.

– Było to trudne spotkanie, ponieważ Bayer uwielbia się utrzymywać przy piłce i nie było łatwo mierzyć się z nimi. W pierwszej połowie straciliśmy wiele energii. Po przerwie nieco zwolnili, a my przejęliśmy kontrolę – mówił szkoleniowiec Juventusu.

Trener Starej Damy chwalił również Juana Cuadrado, który po raz kolejny zagrał na prawej stronie defensywy. – Cuadrado broni i atakuje we właściwy sposób, nigdy nie pozbawił nas balansu. Jedynym obszarem, w którym może się poprawić w tej roli, jest sytuacja “jeden na jednego”, ponieważ zbyt łatwo upada na ziemię i zostaje ukarany niepotrzebnymi kartkami. Jestem jednak pewien, że pracując z Andreą Barzaglim też to poprawi – powiedział Sarri.

Komentarze