Sarri trenerem Juventusu

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Maurizio Sarri odchodzi z Chelsea FC i zostanie nowym trenerem Juventusu FC. 60-letni szkoleniowiec podpisał z mistrzami Włoch trzyletni kontrakt i zastąpił Massimiliano Allegri, który rozstał się z klubem po zakończeniu ostatniego sezonu.

Czytaj dalej…

Sarri pracował z The Blues zaledwie przez rok, chociaż w lipcu ubiegłego roku podpisał z angielskim klubem trzyletnią umowę. Teraz została ona rozwiązana, a Chelsea dostanie z tego tytułu około pięć milionów funtów odszkodowania.

Pod jego wodzą londyński zespół zajął trzecie miejsce w Premier League i wygrał Ligę Europy. Dyrektor Chelsea Marina Granovskaia przyznała, że spory wpływ na decyzję Sarriego miały sprawy rodzinne.

– W trakcie rozmów, które odbyły się po finale Ligi Europy, Maurizio dał jasno do zrozumienia, jak bardzo chce wrócić do ojczyzny, wyjaśniając, że ma poważne powody by wrócić do pracy we Włoszech. Uważał także, że musi być bliżej swojej rodziny i z powodu zaawansowanego wieku swoich rodziców, czuł, że musi obecnie żyć bliżej nich – powiedziała Granovskaia.

Sarri to już dziewiąty menedżer, który odszedł z Chelsea, odkąd w 2003 roku klub przejął Roman Abramovich.

Komentarze