Sarri: To był test naszej konsekwencji

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Szkoleniowiec Juventusu Maurizio Sarri był zadowolony z postawy swojej drużyny w wygranym 4:0 meczu z Cagliari Calcio.

– Być może był to największy test naszej konsekwencji w tym sezonie. To było 80 minut na poziomie pierwszych 45 minut przeciwko Udinese, Sampdorii i Napoli. Jakość, którą do tej pory prezentowaliśmy tylko momentami, dziś pokazaliśmy przez dłuższy okres. Na boisku musimy być zorganizowani, aby naciskać w pewnych sytuacjach. Dzisiaj byliśmy bardziej zorganizowani niż zwykle – powiedział Sarri.

W poniedziałkowym meczu Sarri zdecydował się postawić między innymi na Aarona Ramseya i był zadowolony z postawy reprezentanta Walii. – Ramsey radził sobie dobrze, wygląda coraz lepiej. Moim zdaniem zaprezentował się bardzo dobrze w defensywie. W fazie ataku ma jeszcze trochę do zrobienia. Mógłby robić to lepiej, ale ma odpowiednie cechy, aby tak się stało – kontynuował.

Sarri powiedział również, że jest nadal przekonany o talencie Matthijsa de Ligta: – Jestem pierwszą osobą, która jest przekonana, że De Ligt stanie się jednym z najlepszych obrońców na świecie. Przez kilka pierwszych miesięcy przebył destrukcyjną drogę. Musiał się wiele nauczyć o grze co trzy dni.

Sarri nie planuje również oglądania wieczornego spotkania Napoli – Inter Mediolan. – Dzisiaj wieczorem zabiorę Ciro na spacer. To mój pies – powiedział szkoleniowiec.