Sarri: Spodziewałem się mniej od Juventusu

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Niespodziewanej dla wielu wypowiedzi po meczu z Olympique Lyon wyraził szkoleniowiec Juventusu FC, przekonując, że spodziewał się po swoim zespole znacznie gorszego występu, niż to, co miało miejsce w rzeczywistości. – Myślę, że rozegraliśmy świetny mecz – mówił opiekun Starej Damy.

Czytaj dalej…

Odnotujmy, że dzięki gorszemu bilansowi goli team z Piemontu ostatecznie pożegnał się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. W pierwszym boju z teamem z Ligue 1 ekipa z Włoch przegrała 0:1. Wczoraj co prawda Juventus wygrał 2:1, ale do awansu turyńskiej drużynie zabrakło jednego gola.

Sarri: Mój zespół się odrodził w ostatnich dniach

– Spodziewałem się mniej po występie swoich piłkarzy. Tymczasem drużyna zaliczyła świetne spotkanie – rzekł trener Juventusu w pomeczowej wypowiedzi cytowanej przez Football Italia.

– Po dziesięciu minutach gry nasz rywal miał rzut karny, co mogło doprowadzić nas do wściekłości. Ostatecznie udało nam się jednak odwrócić losy rywalizacji, wygraliśmy mecz, stwarzając sobie sześć lub nawet siedem sytuacji do zdobycia bramki – przekonywał Maurizio Sarri.

– W ciągu ostatnich kilku dni zespół się zdecydowanie odrodził. Gdyby nie to, że nie wywalczyliśmy awansu do kolejnej rundy, to byłbym bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny – powiedział Włoch.

– Nie wiem, czy każdy widział mecz Paris Saint-Germain – Olympique Lyon, ale w tamtym starciu nasz rywal nie był tak stłamszony, jak w starciu z nami. Niestety odpadliśmy z rozgrywek, na co wpływ miała przede wszystkim pierwsza połowa z pierwszego naszego spotkania z OL – zaznaczył Sarri.

– Nie możemy być w doskonałej kondycji o tej porze roku. Niestety w tym roku nie pracowaliśmy normalnie. Miesiąc trzeba było spędzić w domach, niektórzy wtedy mogli trenować, inni byli na kwarantannie, nie było łatwo zmusić cały zespół do wspólnej pracy – mówił trener Juve.

– Czułem, że zespół naładował się we właściwy sposób tego wieczoru. Być może bardziej niż sprawność fizyczna napędzała nas nerwowa energia i mentalność. Jeśli nie będę brał pod uwagę ogromnego rozczarowania z powodu odpadnięcia z Ligi Mistrzów, to muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z gry zespołu. Gdyby nie to, że zostaliśmy wyeliminowani, to wróciłbym szczęśliwy do domu – opiekun Bianconerich.

Juventus wkrótce z nowym trenerem?

W związku z odpadnięciem Juve z rozgrywek pod znakiem zapytania stanęła przyszłość Sarriego. Czy włoski trener spodziewa się zwolnienia? Przypomnijmy, że pod batutą Sarriego turyńskie team sięgnął po dziewiąte z rzędu scudetto, ale przegrał mecze o Puchar Włoch i Superpuchar Włoch, a także na 1/8 finału zakończył swój udział w elitarnych rozgrywkach.

– Moje słowa przed meczem nie były trudne do zinterpretowania. Nie sądzę, by sternicy klubu podejmowali decyzję na podstawie jednego spotkania. Mam cały czas ważną umowę z klubem, którą chcę wypełnić. Niczego się nie spodziewam – rzekł trener Juventusu.

Komentarze