Sarri: Spalletti zostanie królem Neapolu

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri PressFocus

Lazio zdołało pokonać na wyjeździe Napoli (1:0). Była to pierwsza domowa porażka Partenopei w tym sezonie ligowym. Po spotkaniu Maurizio Sarri mocno docenił jednak swojego vis-a-vis i przepowiedział mu sięgnięcie po tytuł i zostanie “królem Neapolu”.

  • Lazio przerwało w piątek fantastyczną domową serię SSC Napoli
  • Maurizio Sarri cieszył się z występu swoich podopiecznych
  • Jednocześnie bardzo docenił Luciano Spallettiego, przepowiadając mu zostanie “królem Neapolu”

“Luciano ma wystarczające doświadczenie, by wygrać tytuł”

Lazio w piątek dokonało rzeczy niezwykłej. Rzymianie zdołali wywieźć komplet punktów ze stadionu SSC Napoli, co nie udało się jeszcze nikomu w tym sezonie. Po zakończeniu spotkania Maurizio Sarri nie popadał jednak w hurraoptymizm.

Ten triumf daje nam trzy punkty. To bardzo ważne punkty przeciwko drużynie, która rozgrywa swój własny, odseparowany sezon. Zanotowała tu chyba 11 zwycięstw i remis, więc wygrana tu znaczy naprawdę wiele [w rzeczywistości bilans Napoli u siebie przed meczem z Lazio wynosił dziesięć zwycięstw i remis – przyp. PP]. To był mecz na wysokim poziomie, jeśli wziąć pod uwagę skupienie, poświęcenie i determinację. Myślę jednak, że stać nas na więcej pod względem techniki – powiedział włoski szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził Partenopei.

Sarri za swoich czasów w Neapolu był o krok od sięgnięcia po scudetto i został bohaterem fanów. Kim zatem zostanie Luciano Spalletti, pewnie zmierzający po tytuł?

Po tym sezonie, gdy dotrze tam, gdzie chce – a na pewno do tego dojdzie – zostanie tam królem. Wygrywanie jest piękne wszędzie, ale w Neapolu to coś specjalnego –  wyznał Sarri. – Cieszę sięz powodu Luciano, ma potrzebne doświadczenie, by tego dokonać – dodał.

Teraz przed Lazio ważny bój w Lidze Konferencji, z kolei Napoli dopiero w przyszły weekend zmierzą się u siebie z Atalantą.

Lazio Rzym
Alkmaar
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2023 18:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze